Film

Mart Sander toob “Litsid” vaatajate ette ka mängufilmina: telesarja tegemine oli nagu vabrikus töötamine, nüüd on aega tegeleda nüanssidega! (11)

Keit Paju, 29. detsember 2018 16:15
PURGIS! "Litside" mängufilmi esimesed võtted said enne jõulupühi tehtud.Foto: Erakogu

“Eestis on telesarja tegemine alati teatud mõttes kunstiline enesetapp. Ehk siis, pead töötama nagu vabrik – toodame odavalt ja kiiresti. Ma loodan, et “Litsid” sarjana ikka jätkub, kuid vahepeal tahaks teha ühe sellise projekti, kus meil on aega tegeleda nüanssidega – valgustada näitlejannad nii ilusaks kui võimalik, teha duubleid nii palju, et tunneme et nüüd sai parim, salvestada orkestriga uut originaalmuusikat…,” räägib multitalendiks nimetatud Mart Sander, kes oma ülimenukat “Litside” projekti nüüd mängufilmikujule on viimas.

“Võib-olla “Pank” oma ligi poolteist korda suurema eelarvega ehk suutis tõesti ühendada kunsti ja teleseriaali. Meie päris ei suutnud,” nendib Sander, et ei jäänud kevadel TV3 eetris jooksnud seriaali esimese hooajaga päris rahule. Kuid nüüd, mängufilmi tehes, on vabadus teha uuesti ja paremini.

“Eks mõnes mõttes ahvime küll “Pilvede all: Neljanda õe” sündroomi, aga kõigile tegijaile on hakanud see mõte väga meeldima. Saaksime luua korralikult üles võetud filmi. Ma ise ei ole esimese hooaja visuaalse kvaliteediga eriti rahul, kuid selle tingisid teletöö spetsiifika: kiirus, odavus ja neile allutatud kunstilised nõudmised. Seda filmi võiks hiljem rakendada kui sarja teise hooaja pilooti, samas tahaksin, et see oleks piisavalt iseseisev lugu neile, kes ei ole sarja väga tõsiselt jälginud,” räägib Sander õhinal uuest projektist.

Filmi osatäitjad tulevad nii NATO-st kui kodumaiste kaunitaride seast

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.06.2019
Telesarja „Litsid“ saatus jälle lahtine! Mart Sander: on ilmselge, et Tallinna TV sarja tootma ei hakka
19.03.2019
Kas „Litsid“ murravad end välismaa ekraanidele? Sarja ostmisest on huvitatud maailma suurim venekeelne meediakontsern!
16.01.2019
Jaak Madison kutsub Mart Sanderit EKRE ridadesse
14.01.2019
Mart Sander: kes kõigest hingest kõigile meeldida üritab, on loll ja natuke lits

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee