Inimesed

Usk aitab Oleviste kiriku pastor Henno Hunti ja tema kasupoega Paul Poomi karmis argielus olla õnnelik

Paul Poomi kasuisa: ära kunagi kurja tasu kurjaga, vaid võida kuri heaga (84)

Jaanus Kulli, 29. detsember 2018 00:01
ÕNNELIK KA RASKUSTES: Usk on see, mis aitab Hennol argieluga hakkama saada. „Piiblis on üks tark õpetussõna: ära kunagi kurja tasu kurjaga, vaid võida kuri heaga,“ on üks tema põhitõdedest.Foto: Martin Ahven

Endine näitleja Paul Poom (60) ja tema kasuisa, Oleviste kiriku pastor Henno Hunt (85) – kaks nelja seina vahele aheldatud karmi elusaatusega meest. Kes aga on vaatamata kõigele õnnelikud. Usk on see, mis aitab neid päevast päeva argieluga hakkama saada, mitte mõtlema süngeid mõtteid ja pidama vimma nende peale, kes on neile nii palju kurja teinud. „Piiblis on üks tark õpetussõna: ära kunagi kurja tasu kurjaga, vaid võida kuri heaga,“ on üks Henno põhitõdedest.

„Ma olen õnnelik,“ kinnitab Henno. Ja viitab Pauli, kes peksti 25 aastat tagasi koomasse ning kes on sellest ajast saadik invaliid, poole. „Ja temagi on õnnelik.“ Paul noogutab peaga takka. „Neurokirurgid ütlesid kunagi, et oma jalgadele ei tõuse see mees enam kunagi. Ta kaotab mõistuse ning see on vaid päevade küsimus, millal ta läheb. Nüüd on sellest 25 aastat ja rohkemgi, ning ta on  elavate kirjas. Nagu Paul ise ütleb: „Ma olen nii õnnelik, ma olen jumala ime.“ Ja see on tõsi.“ Henno ja Paul on tõsiusklikud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.03.2018
"25 aastat oleme püüdnud Paul Poomi elule tagasi võita. Et ta täna meiega on, on jumala ime!"
18.02.2013
Õigluse võit: puudega näitleja Paul Poom võib Tallinnas taas tasuta parkida
17.03.2008
Paul Poom – 15 aastat kannatusi
17.03.2008
Paul Poom: kõik inimesed on mu sõbrad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee