"Hommikusöök staariga" - vegankohvik Vigri; Zuzu Izmailova; Anu SaagimFoto: Jörgen Norkroos
Anu Saagim | Video: Tatjana Iljina 23. detsember 2018 21:40
Kohtusin vahetult enne jõule, hommikusöögil imetoredas Pirita Purjespordikeskuse vegankohvikus Vigri ajakirjaniku, keskkonnaaktivisti ja poliitiku Zuzu Izmailovaga (33). 

Vaata videot!

Tegusa Zuzu päevad on täis koosolekuid, seminare, meeleavaldusi.

Lisaks tegusatele päevadele keskkonnaaktivisti, ajakirjaniku ja vabakutselise fotograafi ametile on Zuzu ka kahe lapse ema ja kolmanda ilmakodaniku ootel ning kogu hingest pühendunud rohelise ilmavaate ja jätkusuutliku arengu edendamisele. Ta on olnud MTÜ Noored Rohelised eestvedaja ja vabatahtlik keskkonnaorganisatsioonis Eesti Roheline Liikumine.

2017. aasta kevadel valiti Zuzu erakonna Eestimaa Rohelised uueks juhiks ning sama aasta sügisel sai temast Tallinna abilinnapea. Tema põhiteemadeks on üleminek taastuvenergiale, divestment, rohekasv, ühistuline tegevus, mahetoit, feminism, võrdõiguslikkus ja loomade õigused. Tema eesmärkideks on päästa lendorav väljasuremisest ja teha Eestist tõeline ökoriik.

Zuzu õppis aastatel 2005–2008 Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolis geodeesia eriala. Ta on omandanud keskhariduse Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumis. 

Zuzu ei pelga otsekoheseid väljaütlemisi keskonna- ega ka muudel kirgi kütvatel teemadel tänu millele on kaela saanud ka uskumatuna tunduvaid ähvarduskirju.

Uurisin Zuzult, kuidas on sujunud tema aasta Tallinna abilinnapeana. 

Kas peale abilinnapeaks minekut, on ta pidanud minema ka kompromissidele mingites küsimustes, mis varem poleks tema, kui Roheliste parteisse kuuluja jaoks kõne allagi tulnud?

Rääkisime ka Rail Balticu teemadel, sest viimasel ajal on selle põletava teema osas valitsenud halvaendeline vaikus. Võib-olla vaikus enne suurt tormi? Kas seal käib juba lammutamine, mida meie eest kiivalt varjatakse? Kas Rail Balticuga võib juhtuda sama nagu tselluloosivabrikuga - seda ei tulegi?

Räägime ka Tallinna kesklinna ühe olulisema teelõigu roheliseks muutmisest. 

Mida radikaalset teeb Erakond Rohelised valimiste eel, et tähelepanu köita? 

Ja loomulikult räägime ka Zuzu perest ja uue aasta soovidest-ootustest.

Pikka intervjuud Zuzuga, vaata ja loe ÕLi veergudel ja veebis juba uuel nädalal.