Inimesed

GALERII | VÄGEV ÜLLATUS! Ansambli 2 Quick Start suurkontserdi külalisesinejateks olid Nublu ja Sahlene (11)

Ohtuleht.ee, 20. detsember 2018 21:37
2 Quick Starti suurkontsert Saku SuurhallisFoto: Erki Parnaku
Eesti viimase 25 aasta populaarseim ansambel 2 Quick Start andis oma tegutsemisajaloo suurima kontserdi 20. detsembril Saku Suurhallis. Laval olid legendaarsed tantsutüdrukud ja bigband. Suureks üllatuseks astusid külalisesinejatena lavale räppar Nublu ja Eestit 2002. aastal Eurovisionil esindanud Rootsi lauljanna Sahlene.

Kes on 2 Quick Starti ekslikult viieliikmeliseks pidanud, selle jaoks oli üllatus suur, kui Saku Suurhalli saali lavalt terve orkestri leidis. Tõsi, Pearu Paulus pole kade mees, kui asi puudutab fännidele meeldejääva kontserdi andmist – vähemalt tantsutüdrukud on alati asja juurde käinud. Sellegipoolest võib julgelt väita, et nii nagu oli kontsert Pearu Pauluse jaoks publiku hulgalt suurim, oli ta seda ka esinejate arvult. Laval oli kokku üle 20 laulja, tantsija ja pillimehe.

Üle kahe dekaadi elanud bändi publik vananeb ehk sama jõudsasti nagu nagu bänd ise – ärge saage valesti aru, Pearu näeb 51 aasta kohta suurepärane välja –, ent suvel said muusikud juurde palju uusi fänne. Komeedina rahvusaardeks põrutanud räppar Nublu andis välja 2 Quick Start „Lõpuks leidsin sind“ ainetel tehtud loo. Fännide rõõmuks oli Pearu aasta menukama räppari külalisesinejana kontserdile kutsunud. Kus siis läks alles pildistamiseks ja filmimiseks! Rahvusaare on ju vaja telefoni salvestada. Ei tea, äkki makstakse kuskil nende piltide eest raha. Nublu laulis laulukese ära, läks Nublu asju tegema ja 2 Quick Start näitas, kuidas „Lõpuks leidsin sind“ tegelikult laulda tuleb.

Kellel oli eile sünnipäev? Vedas! Ei juhtu iga päev, et 2 Quick Start sulle sünnipäevaõnnitlusi laulab. Nimelt toimus ansambli suurim kontsert küllaltki märgilisel päeval. Nende ühe suurema hiti „Nii kuum on tunne“ sõnade autoril Jana Hallasel oli kontserdipäeval sünnipäev. „Ja kui kellelgi veel siin täna juhtub sünnipäev olema, siis jumala eest teile ka palju õnne!“ hõiskas Pearu.

Mõista-mõista, kes oli õhtu teine üllatusesineja. Ta on rootsi laulja... Miks on rootsi laulja 2 Quick Starti üllatusesineja? Sest ta esindas Eestit 2002. aastal Eurovisioonil ja teenis meile välja 3. koha! Muidugi on tegu Sahlenega, kelle loole „Runaway“ Pearu Paulus viisi kirjutanud on. Koos lauldi ka lugu „Neiu mustas kleidis“, kus Sahlene – küll sätendava kuldse kleidiga – hääleulatust demonstreeris ja Saku Suurhalli nimelise plekktünni täiel rinnal kajama pani.

Kui artistid pärast täiesti arvestatavat kontserdipikkust lava pimedaks lasid ja minema kõndisid järgnes publiku poolt kõrvulukustav jalgade trampimine ja lisalugude nõudmine. Kujutan ette vestlust lava taga. „Hei, Pearu! Mis me lisaloona teeme?“ Pearu: „Jah!“ Nii tuli bänd juubeldamise saatel lavale tagasi ja esitas mitte oodatava lisaloo vaid popurrii pea kõikidest hittidest, mis nende esituses rahva südamesse pugenud on. Kontserdi lõpusirge võttis üles niivõrd võimsad tuurid, et malbe publik ei peljanud ka ise viisijuppi üles võtta ja niigi 20-pealisest 2 Quick Startist sai mitmesajapealine kollektiiv, kes kuumasid lembelaule käsikäes tulede kustumiseni laulis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee