„Lotte ja kadunud lohed“Foto: Promomaterjal
Toimetas Terttu Jazepov 20. detsember 2018 14:11
Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud animaseiklus „Lotte ja kadunud lohed“ valiti maineka Berliini filmifestivali lastefilmide võistlusprogrammi Generation Kplus. Peaauhinna, Kristallkaru võitja otsustab 11- kuni 14-aastastest lastest koosnev žürii.

Lotte filmi eelmised osad „Leiutajateküla Lotte“ ja „Lotte ja kuukivi saladus“ on samuti Generation Kplus võistlusprogrammis 2007. ja 2012. aastal esilinastunud. „Berliini filmifestival on üks olulisemaid filmimaailma sündmusi ja on suur rõõm, et Eesti film on üle mitme aasta jõudnud festivali võistlusprogrammi,“ sõnab Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp-Dallas. „Leiutajateküla tegelased on Eesti inimestele väga armsaks saanud ning ootus Lotte uutele seiklustele kaasa elada on suur. Ootusärevust kruvib loomulikult ka see, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul valminud film on juba enne esilinastumist rahvusvahelist tähelepanu äratanud,“ lisab Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.

Kogupere seiklusloos „Lotte ja kadunud lohed“ saab vahva koeratüdruk endale väikese õe Roosi. Leiutajatekülla tulevad teadlased, pesukaru Karl ja kala Viktor, kes osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Võistluse peaauhinna saab see, kel õnnestub salvestada maailma vanima loomaliigi, müütiliste tuld purskavate lohede rahvalaulu. Lotte ja Roosi otsustavad teadlasi aidata. Neid ootavad ees põnevad ja ootamatud seiklused.

Animafilmi režissöörid on Janno Põldma ja Heiki Ernits. Stsenaariumi kirjutasid Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk. Filmi muusika kirjutas Sven Grünberg. Filmi produtsendid on Kalev Tamm Eesti Joonisfilmist ja Vilnis Kalnaellis Rija Filmsist.

„Lotte ja kadunud lohed“ esilinastub Eestis 4. jaanuaril. Laiema rahvusvahelise kinopublikuni jõuab film 2019. aasta jooksul.