Inimesed

AVALDA ARVAMUST | Kuidas jäid rahule Eesti teleseriaali „Pank“ viimase osaga? (32)

Ohtuleht.ee, 20. detsember 2018 23:00
Seriaal "Pank"Foto: Pressimaterjal
Neljapäeva õhtul jõudis ETV ekraanile kümneosalise kodumaise seriaali "Pank" viimane osa. 

EV 100 filmiprogrammi raames valminud seriaali idee sai alguse neli aastat tagasi. Produtsent Paul Aguraiuja sõnul oli seriaali eelarve lausa kümme korda suurem kui tavapärasel kodumaisel seriaalil. "Kõigi kümne episoodi kulud on rohkem kui poolteist miljonit eurot," rääkis mees eelmise aasta sügisel saates "Pealtnägija".

Sari on Eesti kontekstis ainulaadne. Nii 1,5 miljoni euro suuruse eelarve poolest, 83 päeva kestvate võttepäevade kui ka ligi saja andeka Eesti näitleja poolest.

Kümneosaline teleseriaal viis vaataja 1990ndate Eestisse ja sellesse pöördelisse aega, mil pank võis otsustada riigi saatuse. Lisaks Eestile näidatakse menukat seriaali naaberriikides Lätis ja Soomes ning ka Ameerikas. "Pank" on pälvinud tähelepanu ka rahvusvaheliselt - "Pank" valiti tänavu novembris toimunud Genfi rahvusvahelise filmifestivali telesarjade ametlikku võistlusprogrammi. 

Hea Õhtulehe lugeja, avalda arvamust: kuidas jäid rahule seriaali viimase osaga?

Samal teemal

26.06.2019
Eesti telesari „Pank“ jõuab Ungari televisiooni
15.01.2019
Kokkuvõte: mis teel on Eesti seriaalitööstus? | Raivo Suviste: sõltume kanalite tellimustest – kui üks kanal paneb pillid kotti, siis sinna seriaale ei jää
21.12.2018
TELEVAATAJAD ON RÄÄKINUD: kas Eesti kalleim telesari „Pank“ oli õnnestumine või täielik läbikukkumine?
21.12.2018
MIS JUHTUS? „Pank“ viimase osa subtiitrid olid tuntavalt paigast ära