Inimesed

AVALDA ARVAMUST | Kuidas jäid rahule Eesti teleseriaali „Pank“ viimase osaga? (33)

Ohtuleht.ee, 20. detsember 2018, 23:00
Seriaal "Pank"Foto: Pressimaterjal
Neljapäeva õhtul jõudis ETV ekraanile kümneosalise kodumaise seriaali "Pank" viimane osa. 

EV 100 filmiprogrammi raames valminud seriaali idee sai alguse neli aastat tagasi. Produtsent Paul Aguraiuja sõnul oli seriaali eelarve lausa kümme korda suurem kui tavapärasel kodumaisel seriaalil. "Kõigi kümne episoodi kulud on rohkem kui poolteist miljonit eurot," rääkis mees eelmise aasta sügisel saates "Pealtnägija".

Sari on Eesti kontekstis ainulaadne. Nii 1,5 miljoni euro suuruse eelarve poolest, 83 päeva kestvate võttepäevade kui ka ligi saja andeka Eesti näitleja poolest.

Kümneosaline teleseriaal viis vaataja 1990ndate Eestisse ja sellesse pöördelisse aega, mil pank võis otsustada riigi saatuse. Lisaks Eestile näidatakse menukat seriaali naaberriikides Lätis ja Soomes ning ka Ameerikas. "Pank" on pälvinud tähelepanu ka rahvusvaheliselt - "Pank" valiti tänavu novembris toimunud Genfi rahvusvahelise filmifestivali telesarjade ametlikku võistlusprogrammi. 

Hea Õhtulehe lugeja, avalda arvamust: kuidas jäid rahule seriaali viimase osaga?

Samal teemal

15. jaanuar 2019, 13:50
Kokkuvõte konverentsilt „Eesti seriaalitööstus – mis teel me oleme?“ | Raivo Suviste: Eesti seriaal on tupikteel. Sõltume kanalite tellimustest: kui üks kanal paneb pillid kotti, siis sinna seriaale ei jää
21. detsember 2018, 15:37
TELEVAATAJAD ON RÄÄKINUD: kas Eesti kalleim telesari „Pank“ oli õnnestumine või täielik läbikukkumine?
21. detsember 2018, 15:08
MIS JUHTUS? „Pank“ viimase osa subtiitrid olid tuntavalt paigast ära

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee