"Seltsimees laps" võttepäev Raekoja platsil.Foto: Robin Roots
Ohtuleht.ee 18. detsember 2018 18:55
Eesti 100. sünnipäevaks valminud „Seltsimees laps” tähelend ei rauge, sest film on taas valitus ühe maineka filmifestivali võistlusprogrammi. Nimelt teatas film oma Facebooki lehel, et osalevad USA ühe tunnustatuma filmifestivali, Palm Springs Internatrional Film Festival & Palm Springs ShortFest võistlusprogrammi „World Cinema Now”, kus asutakse võistlema ligi 60 filmiga üle maailma.

 

Produtsent Riina Sildos on öelnud, et Palm Springsi filmifestival on koht, kus laiem avalikus saab igal aastal teha tutvust näiteks võõrfilmi Oscari nominentidega. „See on suur au, et meid sellesse valikusse on arvatud!” sõnas Sildos.

Novembris kuulati film Londonis aasta parimaks, oktoobris Belgia filmifestivalil pärjati peapreemiaga, lisaks sai Helena Maria Reisner noore näitleja preemia. Lisaks kuulutati "Seltsimees laps" põhjamaade filmipäevadel aasta parimaks debüütfilmiks.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

omalooming 4. jaanuar 2019 10:32
Ajalooliselt räme prohmakas, mis filmis valusasti kõrva kriipima jäi, oli situatsioon, kus nn. "must mees" ennast NKVD uurijaks tituleeris, hiljem oli samuti seltskonnas juttu nkvd-lastest! NSVL SARK (NKVD) eksisteeris, kuni aastani 1946! Elik, reorganisereeriti, nimetati peale seda MVD-ks. Eksisteeris veel NSVL Riikliku Julgeoleku Rahvakomissariaat (NKGB) (1941, 1943–1946). Filmis toodud ajahetkel oli ilmselgelt tegemist MGB - uurijaga/MGB-lastega! (NSV Liidu riikliku julgeoleku ametkond aastatel 1946–1953. Ehk siis KGB eelkäija...)
ei 4. jaanuar 2019 05:11

SISUTURUNDUS