Taavi TeplenkovFoto: Arno Saar
Toimetas Jaanika Vilipo 18. detsember 2018 10:08
16. detsembri õhtul jagas Draamateater kolleegipreemiaid Antsusid ning hõivatuima näitleja tiitel anti Taavi Teplenkovile, kes oli 2018. aastal laval 122 korral. Näitleja käis külas ETV saates "Ringvade". 

Tingituna saali väiksusest on etendus "Vaimude tund Koidula tänavas" Teplenkovi sõnul mängukordade arvu poolest esimene. Hetkel on näitlejal mängukavas viis erinevat etendust. "See on täiesti normaalne hulk. Et on olnud ka hetki, kui on olnud kümme tükki mängukavas korraga, aga ega nad tegelikult üksteist segama hakka."

Kuigi näitleja on paljudes komöödiates, siis mehe sõnul on see nii lihtsalt kujunenud. "Kui see on see, mis pakutakse, ju siis see on see, mis kukub rohkem naljakalt kui tõsiseltvõetavalt välja," ütleb Teplenkov.

Taavi Teplenkov on Draamateatri näitleja olnud 20 aastat. Selle ajaga pole ta aga siiski saavutanud sellist staatust, et saaks ise enda rolle valida. Näitleja räägib, et see päris nii ei ole, et ma tahan mängida ja nõuan seda rolli. "Ikka on see, et kuna mõni lavastaja näeb sind just mingis konkreetses rollis, siis tänapäeval enamus näitlejaid ei loe meeleheitlikult uusi näitemänge, otsides, kus on võimalikult äge roll, mida tahaks mängida."

Saatejuht Grete Lõbu lausub, et pealtnäha tundub Draamateatri kollektiiv kui suur üks pere, kus on omavahelist konkurentsti raske näha. "Just ükspäev tuli kolleegiga teemaks konkurentsi jutt. Ja tõesti, ei ole! Igaüks on niipalju erinev isiksus, et ei võta mina Mait Malmsteni rolle ära ega tema minu omasid. Kõik ajavad oma asja," vastab Teplenkov.

122 etendust ei ole mehe sõnul kõige hullem aasta. "On hullemaid olnud. Kõige hullem on olnud kuskil 200 ringis. Päris nii hulluks pole need asjad enam läinud - koormust üritatakse inimeste vahel rohkem jaotada ka. Et väga tükkideks ühte inimest ei kista," ütleb Teplenkov.

Näitleja sõnul on kõige intensiivsemad ja keerulisemad perioodid siis, kui etenduste perioodiga samal ajal käivad uue lavastuse peaproovid. "Sotsiaalset elu ei saa justkui üldse elada. Tuled proovist koju, paar tundi lebad kuskil teleka ees või diivanil niisama ja lähed tagasi tööle etendust andma."

Teplenkov tunnistab, et tegelikult on see vaimselt päris ränk. "Pealtnäha olen hästi vastu pidanud. Mul on üks hea omadus, et ma olen hästi laisk. Oskan mitte midagi teha. Seda ma suudan. See on hädavajalik oskus. Kui on etendus, siis suudan tund või poolteist mitte midagi teha ja diivanil lebada." See on minu valik. Mina selle tee olen valinud ja mulle meeldib nii mõelda, et ju siis mulle on midagi antud, mida pean jagama. 

Täispikka intervjuud saad järelvaadata siin: