Bert PrikenfeldFoto: Stanislav Moshkov
Andra Nõlvak 17. detsember 2018 11:29
Sel varakevadel andis Bert On Beats (alias Bert Prikenfeld, tuntud ka kui DJ Critikal) koostöös Sushi Recordsiga Tokyos välja lühiplaadi nimega "Freak By Nature", mis on saanud endale erakordselt põneva järje. 

Kogu plaadi teeb märkmimisväärseks ja eriliseks see, et kõik produtsendid, kes Berdi materjali töötlemas, on pärit Jaapanist. Näiteks, kohaliku hard house ja hardstyle’i artist T4TSUYA Osakast, Redcard Collector Tokyost, iso:R Sapporost ja Ohirijima + Kenzo Takahara Kyushu saarelt. 

Plaat koosneb erinevatest helivärvidest ja kontrastidest, mida võibki oodata, kui kogu plaati on töötlemas produtsendid, kes kõik eranditult pärit päiksetõusumaalt. Materjalis võib leida nii arcade kui ka manga-animafilmidele omast elektroonikat, hardstyle’i, tumedat technot ja 90date breakbeati. 

“Kogu see materjal, nii orginaal, kui ka remixide EP (lühiplaat), on minu jaoks olnud üks suur rännak ja muutuste aeg. Läbi selle olen kasutusele võtnud erinevaid uusi tehnikaid ja ka tehnikat, omandanud tohutult palju uut knowhow’d ja kogemusi” selgitab Bert.

“Algul ei suutnud nende töötlustega kuidagi harjuda, kuid selle aasta mais, kui käisin Tokyos lugusid kirjutamas, said kõik lood täiesti uue tähenduse ja kõik kuidagi makeis sence-i (tundus loogiline ingl.k.),"  kirjeldab protsessi Bert On Beats, lisades, et “Jaapan on pühendunud, kunstiküllane ja positiivselt hull popkultuuride sulatusahi, mis ikka ja jälle midagi enneolematut pakub". 

Berdi koostöö Jaapani muusikutega aga ei lõpe kindlasti selle plaadiga, nimelt on Bert hetkel produtseerimas muusikat sealsele kohalikule J-Pop skenele.