Tele

Peeter Ernits: mind eemaldatakse saate „Otse kümnesse“ juhi kohalt (89)

Ohtuleht.ee, 16. detsember 2018, 14:26
Peeter ErnitsFoto: Martin Ahven
Peeter Ernits annab oma Facebooki lehel teada, et ta eemaldatakse Tallinna TV saate „Otse kümnesse“ juhi kohalt. Korraldus tuli mehe sõnul Keskerakonna juhtkonnalt.

„Neil päevil sain teada, et Keskerakonna juhtkond on andnud korralduse minu eemaldamiseks Tallinna TV populaarseima saate, „Otse kümnesse“ juhi kohalt.
Vene ajal nimetati seda telefoniõiguseks kui kõrge seltsimees helistas asutuse juhile ja andis korralduse millele polnud võimalik vastu vaielda. Telefoniõiguse mõte on selles, et kirjalikku jälge maha ei jää. Ajad on küll muutunud, kuid nagu näeme, kunagised kombed elavad edasi,“ kirjutab Ernits. 

Samal teemal

Pole ka ime, saade mida ma olen tänaseks kaheksa aastat juhtinud- esmalt Vaba Mõtte Klubi ja viimasel ajal Otse Kümnesse nime all, on muutnud Eesti poliitilist reaalsust. Neli aastat tagasi jõudis EKRE riigikokku. Tänaseks on temast saanud Eesti üks populaarsemaid erakond. Mul on hea meel teatada, et tervelt viis Vaba Mõtte Klubi asutajaliiget ja pidevat osalist, juhivad kevadistel valimistel EKRE valimisnimekirju. Just seepärast andis majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson Tallinna TV juhtidele käsu minu eemaldamiseks saatejuhi kohalt, sest sellised asjad tuleb „meie" kanalis lõpetada,“ kirjutab ta. 

Saate võtab mehe sõnul üle Jakko Väli. Ka aasta viimast, kokkuvõtlikku saadet, Ernits enam ei juhi. 

TTV: Peeter Ernits võiks vabandust paluda

SA Tallinna Televisiooni juhatuse liikme Taavi Puki sõnul on Peeter Ernits kirja pannud tõepoolest põrutava teksti, aga tema hoogsaid väljaütlemisi peab siiski kõvasti rahustama.

„Esiteks, nii väga kui ka Peeter Ernits seda tahaks, ei tule Kadri Simson, Yana Toom ja Jaak Aab igal õhtul kokku, et üle vaadata, kes Tallinna Televisioonis parajasti esinevad. Ei tule nad sel põhjusel kokku ka kord kuus ega isegi mitte kord aastas.

Teiseks on mul kahju, et sedavõrd staažikas (endine) ajakirjanik loobib süüdistusi paremale ja vasakule ning põhjendab oma juttu „usaldusväärsete allikatega“ ja sellega, et asju aetakse konspiratiivselt. Reaalsuses tähendab see seda, et mõeldakse asjad välja nii, nagu tahakse, et need oleks ja siis põhjendaks jutuga „naised saunas rääkisid“. Väita lisaks, kuidas on „teatud külalised, keda televaataja näha ei soovi“ näitab aga elementaarse viisakuse puudumist. Ühele saatejuhile ei ole see küll kohane käitumine. Veel vähem on see kohane käitumine Eesti Vabariigi Riigikogu liikmele.

Üks asi on Ernitsa tekstis aga ka tõsi. Nimelt see, et palusime temalt (ja ka teiselt saatejuhilt Jakko Välilt) aegsasti informatsiooni, kes saates osalevad. Esiteks on see vajalik, et eetrigraafika (nimed, mis ilmuvad ekraanile) ette valmistada ning teiseks, et tagada saates poliitiline tasakaalustatus. Iga poliitilise debati elementaarne osa on see, et antakse sõna ka vastaspoolele, mitte ei jäeta teda laua taha kutsumata. Vaba vaimu lehvimine pole kindlasti see kui laua taga on neli meest, kes kõik üht juttu räägivad. Eriti igav on selline olukord televaataja jaoks, meeldib see Ernitsale või mitte.

Soovitan Peeter Ernitsal kõige pealt paluda Kadri Simsonilt, Yana Toomilt ja Jaak Aabilt vabandust, et asjata neid süüdistab. Seejärel võiks Ernits püüda olla positiivsem ning mõista, et maailm pole vaid mustvalge, kus on tema arvamus ning vale arvamus. Ja lõpetuseks võiks ta ikka Tallinna Televisiooni vaadata, meil on pühade ajal palju häid Eesti filme kavas.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee