Film

Euroopa parim film on Pawel Pawlikowski "Külm sõda" 

Ohtuleht.ee, 16. detsember 2018, 11:30
Pawel Pawlikowski vastu võtmas parima Euroopa režissööri auhinda. Foto: AFP/Scanpix
Laupäevaõhtusel Euroopa filmiauhindade jagamisel saatis suurim edu Pawel Pawlikowski mustvalget ajaloolist draamat "Külm sõda", mis pälvis viis auhinda eesotsas parima filmi preemiaga.

31. korda peetud tseremoonial, mis sedapuhku toimus Sevillas, teenis "Külm sõda" ka parima režissööri, parima stsenaristi, parima naisosatäitja (Joanna Kulig) ja montaažipreemia. Pawlikowski pühendas Hollywood Reporteri teatel võidu oma vanematele, kelle lugu oli teda inspireerinud 1950. aastatel hargnevat dramaatilist armulugu tegema.

Ootused Pawlikowski suhtes on kõrgel, sest "Külm sõda" kandideerib ka võõrkeelse filmi Oscarile. Neli aastat tagasi võitis Pawlikowski eelmine film "Ida"  samuti viis Euroopa filmiauhinda ning kaks kuud hiljem ka Oscari. 

Parimaks Euroopa meesnäitlejaks tunnistati Marcello Fonte draamast "Koermees" (rež Matteo Garrone). Parima dokfilmi preemia sai Jane Magnusson filmiga "Bergman - aasta elus". Parim täispikk animafilm on "Järjekordne elupäev" poola ajakirjaniku katsumustest kodusõjaaegses Angolas.

Rahva lemmiku auhinna sai Luca Guadagnino "Kutsu mind oma nimega".  

Samal teemal

9. oktoober 2018, 16:06
Kas Eestil on lootust? Need filmid võitlevad parima võõrkeelse filmi Oscari eest
23. veebruar 2015, 09:51
Parima võõrkeelse filmi kategooria võitja sellest, et ei saanud oma tänukõnet lõpetada: tahtsin öelda seda, mida ameeriklased oleksid jumaldanud!
21. veebruar 2015, 03:07
Poola filmi režissöör: minu filmil ei ole tegelikult tugevat sõnumit
16. detsember 2014, 07:00
Euroopa parim film on "Ida"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee