Kadri VoorandFoto: Erlend Štaub
Toimetas Terttu Jazepov 14. detsember 2018 12:42
Kadri Voorand sõlmis lepingu Saksamaa plaadifirmaga O-Tone Music. Koostöös plaadifirmaga antakse välja Voorandi uus album, mis näeb ilmavalgust kevadel. Ühtlasi on alates tänasest aasta parimaks jazz-albumiks valitud "Armupurjus" leitav ka plaadipoodidest Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Belgias, Hollandis, Luksemburgis, Prantsusmaal ja Inglismaal.

Voorandi muusika on aina enam leidnud positiivset tagasisidet ka väljaspool Eesti piire. Nii ilmus hiljuti Voorandist mahukas artikkel maailma ühes olulisimas jazz-ajakiras Jazzwise. Teiste hulgas on näiteks John Watson Inglismaa ajakirjast Jazz Journal kiitnud Voorandi hääle kvaliteeti, improvisatsiooni ning kujutlusvõimet ja suurepärast lavaenergiat. Samuti on Voorandi loomingut nimetatud meistriteoseks käesoleva kuu Austria peamises jazz-ajakirjas Jazz Magazine. Hiljuti tundis muusiku tegemiste vastu huvi ka Deutchlandradio, kuhu Voorand samuti pika intervjuu andis. Need on vaid üksikud näited kõrgendatud huvist Voorandi tegemiste vastu.

Kevadel annab muusik välja albumi koos Eesti ühe muusikaliselt aktiivseima bassisti Mihkel Mälgandiga. Koos moodustavad nad duo, mis mängib põhiliselt originaalloomingut häälele, bassile ja klaverile, mis annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid. Lüürikaks on nii Eesti luule kui originaaltekstid. Duo on hiljuti koos edukaid kontserte andnud mainekatel festivalidel ning klubides üle maailma, näiteks Hiinas, Ungaris, Itaalias, Inglismaal ja Soomes.