Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | Mu rinnad on Carmeni toitumiskavaga ideaalselt kursis (46)

Helen Kõpp, 15. detsember 2018, 12:00
Helen ja CarmenFoto: Erakogu

Lastega tundub olevat nii, et mida iseseisvamaks laps saab, seda lihtsamaks läheb. Muidugi on mind juba igasugused võõrad hoiatanud, et mu elu ei saa lihtne olema, kui laps roomama ja kõndima hakkab. „Väiksed lapsed – väiksed mured, suured lapsed – suured mured” – olen seda koos kahjurõõmsa irvega palju kuulnud. Kõige rohkem on mulle öeldud, et kui lapsel hakkavad hambad tulema, läheb palju raskemaks. Võin öelda, et läks hoopis kergemaks.

Arvestades, millise põrgu ma juba läbi olen käinud, julgen loota, et mineviku põrgupiiri tulevik lapse suhtes ületada ei saa. Esiteks on väike armas Carmen nüüd kõvasti iseseisvam! Suur kergendus saabus, kui ta hakkas pead hoidma. See vabastas ühe käe teiste tegevuste jaoks. Kui pisike suudab pool tundi järjest omaette tegevustekil möllata, on see minu jaoks kõvasti kergem kui eelnevad kuud. Mõelda vaid – pool tundi vaba aega, mille jooksul jõuab mitu kodust toimetust ära teha, sealhulgas süüa valmistada ja riided pesumasinasse panna. Lapse kahel esimesel elukuul see luksus näiteks puudus. On mul siis ajaga raskemaks läinud? Kindlasti mitte.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. veebruar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Ma ei ole inimene, kes kilkaks teistele täiskasvanutele, et lasime suure puuksu
12. jaanuar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Oleksin Carmeni peaaegu haiglakoridoris sünnitanud, sest töötajad väitsid, et mu sünnitegevus veel ei käi
5. jaanuar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Olen proovinud Carmenit magades tissi otsast ära võtta, aga see lõpeb suure vihase kisaga
29. detsember 2018, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Kui sain mullu öelda, et see oli mu elu raskeim aasta, siis 2018. aasta trumpas eelmise üle

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee