Saund

Queeni „Bohemian Rhapsodyst“ sai striimituim XX sajandi laul 

Ohtuleht.ee, 12. detsember 2018 12:00
Freddie Mercury 1984. aastal.Foto: AFP/Scanpix
Tänu tänavusele kassatükile "Bohemian Rhapsody" on Queeni samanimeline hitt tõusnud striimituimaks XX sajandist pärit lauluks.

The Guardiani teatel on "Bohemian Rhapsodyt" kuulatud YouTube'is, Spotifys ja teistes voogedastusteenistustes nüüdseks 1,6 miljardit korda. Sellega edestas Queeni hitt senist rekordiomanikku, Nirvana pala "Smells Like Teen Spirit". "Oleme väga rõõmsad, et meie muusika voolab endiselt maksimaalsel tasemel!" kommenteeris Queeni kitarrist Brian May.

Samal teemal

Novembris esilinastunud Queeni film "Bohemian Rhapsody" on vaatamata negatiivsele kriitikale kogunud maailma kinodes juba ligi 600 miljonit dollarit. Samanimeline hitt tõusis Briti edetabeli tippu esmakordselt 1975 ning uuesti 1999 pärast ansambli liidri Freddie Mercury surma. 

XX sajandi striimituimate laulude esiviisikus torkab silma Michael Jacksoni ja The Beatlesi puudumine, märgib The Guardian. Nirvana grungehümnile, millel on enam kui 1,5 miljardit striimingut, järgnevad kaks Guns N'Rosese hitti: "Sweet Child O’ Mine" ja "November Rain". Top 5 lõpetab A-ha sündipopihitt "Take on Me".

Ka Ed Sheeranil on põhjust rõõmustada: tema mullune singel "Shape of You" tõusis esimeseks lauluks, mida on Spotifys kuulatud kaks miljardit korda.

Samal teemal

31.05.2019
JA JÄRGMINE! Boy George'ist sünnib eluloofilm
07.03.2019
Suri Queeni esimene bassimees Mike Grose
15.01.2019
Ed Sheeran on kanepi kõhvimisele lõpu teinud
24.12.2018
Vau! „Bohemian Rhapsody” on plaadipoodide laod Queeni albumitest tühjaks teinud