Veikko Täär, Tiit Sukk ja Margus Prangel Luige NokalFoto: Teet Malsroos
Toimetas Terttu Jazepov 11. detsember 2018 11:39
Järgmisel suvel toimub teist korda Eesti suurim huumorifestival Luige Nokk. Üritus toimub 7. ja 8. juunil Tallinnas, Lennusadama välialal. Kahel päeval astuvad publiku ette Eesti parimad koomikud, näitlejad ja muusikud.

Osavõttu on kinnitanud ansambel Winny Puhh, Sepo Seeman, Jan Uuspõld, Mattias Naan, Jarek Kasar, Tigran Gevorkjan, Kait Kall, Margus Prangel ja mitmed teised. Esinejaterivi täieneb pidevalt ning täpne ajakava jõuab festivali kodulehele 1. aprilliks.

Sarnaselt eelmise aastaga on programmis mitmed Eesti huumoriklassikasse kuuluvad filmid ja telesaated. Kohtutakse tegijate, näitlejate ja osalistega, kellega koos vaadatakse kaadreid, mis pole ekraanile jõudnud ning vastatakse publiku küsimustele. Festivali raames toimub mitmeid kontserte, püstijalakoomikute etteasteid ning tele- ja raadiosaadete avalikke salvestusi.

Möödunud suvel esmakordselt toimunud huumorifestival meelitas Luigele ligikaudu 4500 külastajat. Tänasest on Piletilevis müügil jõuluhinnaga festivali passid, mis tagavad võimaluse osa saada kogu programmist. Kahe päeva passi omanikuks saab aasta lõpuni vaid 29 euroga.