Inimesed

Marika Valk: „Oli palju poliitikuid, kes Kumu ehitust ei toetanud – et pidu katku ajal ja pensionärid jäävad leivata.“ (10)

Jaanus Kulli, 8. detsember 2018, 00:01
Marika ValkFoto: Erki Pärnaku

Marika Valgu elus on kaks suurt armastust: Heinz Valk kui abikaasa ja muuseum kui institutsioon. Viimaseid –  erinevalt ühest ja ainsast kaasast – on olnud mitu. Peale laste ja lastelaste üleskasvatamise on Marika elutöö olnud kahtlemata Kumu ülesehitamine. Marika Valk ja Kumu on mõnes mõttes sünonüümid. Kes teab, kas meil olekski täna Kumu, vähemalt sellist Kumu, mida käiakse imetlemas lähemalt ja kaugemalt, kui poleks Marika Valgu taolist müürist läbiminejat? 

Millist hinda ta muuseumi valmimise eest maksis, teab ta vaid ise. 2006 oli Kumu valmis. Kaks aastat hiljem tunnistati Kumu Euroopa aasta muuseumiks ja Marika pani oma ameti maha…

„Väga õigel ajal. Minu poolt oli kõik tehtud,“ on tal lihtne põhjendus. Ent vana arm ei roosteta: nüüd ehitab Marika üles Lihula muuseumi.

Tänavu märtsis valiti teid Lihula muuseumi juhatajaks. Kas 17 aastat Kumu ülesehitamisega seotud peavalusid (kuigi kindlasti ka rõõme) oli veel vähe, et tuli endale uus koorem selga võtta?

See oli puhas juhus. Kuna meil on juba ammusest ajast maamaja Läänemaal,  siis aeg-ajalt käin ka Lihulas, kus ühel päeval kohtusin juhuslikult Lihula tollase vallavanema Varje Ojala-Toosiga, kes oli just Lihula mõisa ellu äratamas. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. jaanuar 2019, 10:04
GALERII | Eesti Ajaloomuuseumis selgusid Muuseumirotid
27. märts 2018, 08:35
Endine kunstimuuseumi juht Marika Valk hakkab Lihula muuseumi juhtima
28. veebruar 2006, 00:00
USA suursaadik Eestis boikottis Kumu avamist
24. september 2005, 00:00
Ta valmis siiski, ehk Kuidas KUMU kortermajade asemele kerkis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee