Inimesed

Vene režissöör ennustas kunstiklassi lõpetavale Urmas Kibuspuule: „Seda meest ootab ees suurepärane näitlejakarjäär!“

Urmas Kibuspuu astus esimest korda näitelavale käruna 

Jaanus Kulli, 5. detsember 2018 00:01
ELUTEE HAKUL: Urmas Kibuspuu, Georg Bogatkin ja Raimo Aas Tallinna 46. keskkooli vilistlastena. Raimo Aasa sõnul on neil tegelikult peas Leedu kooli kollase triibuga teklid.Foto: Erakogu
„Urmas Kibuspuu on mulle alati jäänud mõistatuseks. Alles nüüd, tema 65. sünniaastapäeva künnisel lugesin, et tal on poeg, kes sündis siis, kui me mõlemad keskkooli lõpetasime. Ei mäleta hetkekski, et toona oleks sellest juttu olnud,“ meenutab ajakirjanik Mart Ummelas koolivenda, kes täna saanuks 65aastaseks. Kunstiklassi lõpetanud Kibuspuu nägi oma tulevikku pigem kunstniku kui näitlejana. Lavakooli katsetele teise klassivenna Raimo Aasaga lihtsalt kaasa läinud Kibuspuu sai aga näitekooli sisse ja nii oli tema saatus ka otsustatud – temast sai hiilgav näitleja, nagu üks Vene filmirežissöör talle keskkooli päevil ennustas.

Oli 1972. aasta. Kolm klassivenda Tallinna 46. keskkooli kunstiklassist, Raimo Aas, Georg Bogatkin ehk Boga ja Urmas Kibuspuu ehk Kips otsustasid sõita Moskvasse külla Georgi isa heale tuttavale, „Mosfilmis“ töötavale režissöörile, et esineda talle oma kooliaegsete teatrikavadega. Eesmärgiga, et las võõras, aga samas professionaalne pilk ütleb, kellel neist on näitlejaeeldusi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.03.2021
ÕL ARHIIVIST | Mis needus laastas lavaka andekaimat lendu?
29.09.2017
Ago-Endrik Kerge: „Üksküla klappis väga hästi Kibuspuu ja Krjukoviga“
18.09.2017
„Jüri Krjukov oleks oma praeguses eas ja praeguses ajas suur näitleja.“