Üritused

Kolme looga „Eesti laulu“ finaali pääsenud produtsent ja laulukirjutaja: tähistamise asemel hakkame hoopis finaaliks valmistuma (11)

Terttu Jazepov, 4. veebruar 2019 14:21
Karl-Ander ReismannFoto: Martin Ahven

„Kõik kolm esinesid suurepäraselt ja nad kuuluvad vaieldamatult Eesti andekaimate artistide hulka. Seetõttu ei tulnud ka nende edasipääs mulle üllatusena. Edasipääsu tähistamise asemel hakkame hoopis finaaliks valmistuma. Tähistada võib pärast finaali,” räägib produtsent ja laulukirjutaja Karl-Ander Reismann, kes on produtseerinud nii Sissi, Ingeri kui Stefani „Eesti laulu” finaali jõudnud lood.

„Minu filosoofia muusika tegemisel on, et kui tahad teha ägedat muusikat, pead kastist välja mõtlema. Vahel võib keskpärasest lauluideest teha ägeda produktsiooniga midagi, mis saab maailmatipuks. Samamoodi on võimalik super meloodiaideest teha kehva produktsiooniga keskpärane lugu,” selgitab Karl-Ander. Just tänu kastist välja mõtlemisele sündisid artistidega koostöös lood „Without You”, „Coming Home” ning „Strong”, mida võime kuulda juba 16. veebruaril „Eesti laulu” finaalis.

Reismanni enda huvi muusika vastu tekkis 21. kooli muusikaklassis Lydia Rahula käe all õppides. Sealt tuli tal ka idee muusikakooli minna. „Kuna kitarr tundus väikesele poisile kõige ägedam instrument, hakkasingi seda õppima. 11. klassis lõpetasin muusikakooli,” räägib produtsent, et oli juba kooliajal muusikaga seotud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.02.2019
KIIRKÜSITLUS „EESTI LAULU“ FINALISTIGA | Sissi: rasketel aegadel oleme õega saanud väga lähedasteks
15.02.2019
KIIRKÜSITLUS „EESTI LAULU“ FINALISTIGA | Inger: olen muusikuna siia jõudnud tänu emale
15.02.2019
KIIRKÜSITLUS „EESTI LAULU“ FINALISTIGA | Stefan: kulutan riiete peale – meeldib kõik, mis maksab palju ning on silmatorkav
13.02.2019
VIDEO | Veel üks muudatus! „Eesti laulu“ finaali hindab välismaine žürii

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee