Tele

Kas TV3 uudised keskenduvad saates aina enam ainult Tallinna-kesksetele teemadele? 

Keit Paju, 30. november 2018 20:43
Foto: TV3
Õhtulehega võttis ühendust anonüümseks jääda sooviv inimene, kes kurtis, et TV3 uudistesaade “Seitsmesed” on hakanud aina vähem kajastama üle-Eestilisi uudiseid ning keskendutakse vaid Tallinna uudistele. 

Anonüümse allika sõnul TV3 uudistel erinevates Eesti linnades kohapealsed kaastöölised, kellelt on tellitud aeg-ajalt lugusid, kuid tellimused on jäänud aina vähemaks. “Sõltub ka korrespondendist, kui aktiivne ta on. Korrespondendid on näinud, et “Seitsmesed” väga enam ei telli ega taha lugusid, sestap nad väga ei paku ka enam. Selle tõttu TV3 uudiste haare üle Eesti on üsna kesiseks jäänud,” hindab ta. 

“Selles ei nähta ka probleemi, sest uuringud on näidanud, et TV3 uudiste vaatajaskonnas on Tallinna vaatajate osa kahanenud. Siis nad on mures, et peaks rohkem Tallinna teemasid rohkem kajastama, et tallinlasi rohkem vaatama saada,” väidab allikas. 

Väidetele vastab “Seitsmeste” produtsent Annely Adermann:

“TV3 päevasündmusi kokku võttev "Seitsmesed uudised" ja meelelahutuslik "Seitsmesed" kajastavad üle Eesti toimuvat igati tasakaalukalt. Näiteks värskeimate Kantar Emori andmete põhjal ehk oktoobri ja novembri lõikes on vaatajaskonnast 16,4% Tallinna, 26.8% Tallinna ja Harjumaa ning 35,4% Tartu piirkonna ja Lõuna-Eesti inimesi. Pelgalt see info näitab, et ka pealinnast väljas toimuv on sisu osas hästi kaetud, sest eks inimene vaata alati erilise huviga just teda ennast puudutavaid teemakäsitlusi,” näeb Adermann Tallinna vaatajate väiksuses pigem positiivset.

Adermanni sõnul on TV3 uudistetoimetusel maakonnakorrespondente üle Eesti: Tartus Tarmo Michelson, Paides Virgo Pärn, Rakveres Mati Metsjõe, Haapsalus Eduard Laur, Pärnus Raivo Kivikas, Otepääl Jaanus Ilp, Saaremaal Peeter Kukk, Hiiumaal Tenno Telvik, Ida-Virumaa uudiseid vahendavad Erika Prave ja Kalle Pärt.

“Maakonnareporterite kaastööd on saates igapäevaselt, kuid võib juhtuda, et otseselt reporterit ennast pildis polegi, sest sageli palume maakonnakolleegidelt lisamaterjali intervjuulõikudeks, kommentaarideks ja pildikatteks, mis pealinna toimetuse reporteri poolt looks kokku pannakse. Tänagi on eetris lugu, milles osalevad Paide, Tartu ja Haapsalu reporterid,” kinnitab ta.

Adermanni sõnul ei vasta tõele see, et kanal soovib kulutusi kokku hoida ning sestap ei telli enam lugusid maakonnakorrespondentidelt. “Kokku on TV3 uudistetiimis ligi 50 inimest ja oleme vajadusel pigem alati valmis meeskonda suurendama ja investeerima. Ühtlasi on tore, et TV3 uudistetoimetusel läheb väga hästi – meid vaadatakse, tegijaid hinnatakse ja armastatakse ning saatega seotud veebilehte uudised.ee külastatakse agaralt,” kinnitab ta.

Adermanni sõnul on “Seitsmestel” ühtehoidev tiim ja mõnus seltsielu, muuhulgas tegeletakse heategevusprojektiga “Seitsmeste uhkus”, milles löövad kaasa ka maakonnareporterid. 

Ka TV3 peadirektor Priit Leito kinnitab, et korrespondentide kasutamist TV3 uudistes ei ole tahtlikult vähendatud. "Meil sõltub kasutamise maht sellest, kui palju toimub sündmusi, aga mingit poliitikat küll meil ei ole, et me neid ei kasutaks. Vastupidi, tahame ikka kogu Eestit katta," ütleb ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee