Inimesed

Vabamus avatakse eesti ja vene noorte loodud ajaloonäitus 

Ohtuleht.ee, 29. november 2018, 13:21
Neljapäeval avatakse okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu kooliõpilaste loodud näitus "Kümme kümnendit Eesti ajaloos", mille eesmärk oli kokku tuua eesti ja vene emakeelega õpilased, et üheskoos mõelda erinevate perspektiivide üle Eesti lähiajaloos.

Vabamu tegevdirektori Merilin Piipuu sõnul on muuseum hoidnud viimastel aastatel kätt ühiskonna pulsil ning pakkunud erinevaid näituseid ja programme teemadel, mis aitavad liikuda veelgi õiglasema ja avatuma Eesti poole. “Kultuur toetab lõimumist. Koos tegutsemine võimaldab erineva päritoluga inimestel leida vajalikke kontakte ja luua uusi suhteid. See omakorda suurendab tahtmist ühiskonnas aktiivselt kaasa rääkida, ” rääkis Piipuu.

Tallinna juudi kooli ning Tallinna kesklinna vene gümnaasiumi õpetaja Dmitri Rõbakov pidas kooliõpilastele loodud lõimumisprojekti juures oluliseks just õppe efektiivsust, sest see on palju suurem kui viia õppeprogramm läbi väljaspool klassiruumi. “Muuseumi keskkond on selleks justkui loodud: õpilased avastasid Eesti ajaloost midagi uut ja püüdsid selle kohta rohkem teada saada. Projekt tutvustas õpilasele erinevaid eestikeelseid allikaid, aitas luua vajalikke mõtteseoseid Eesti ajaloo objektide ja inimestega ning pakkus õpetajale metoodilist eeskuju,” rääkis Rõbakov.

Integratsiooni Sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuhi Jana Tondi  hinnangul on projektis osalenud noored tutvunud süvitsi Eesti kultuuriruumiga: tundma õppinud maad, ajalugu, kultuuri ja keelt, saanud juurde teadmisi ja leidnud sõpru. Kahtlemata on noorte omavaheline suhtlus ja diskussioon keeruliste teemade üle ühiskonnas arendanud vene keelt emakeelena kõnelevate noorte eesti keele oskust ja teisalt võimaldanud eesti noortel õppida vene keelt.

Projektis osalesid ja näituse koostasid Tallinna juudi kooli, Tallinna saksa gümnaasiumi, Tallinna kesklinna vene gümnaasiumi, Tallinna humanitaargümnaasiumi, Tallinna Kuristiku gümnaasiumi, Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasiumi, Keila kooli, Tallinna Pelgulinna gümnaasiumi ning Lasnamäe gümnaasiumi õpilased. Pärast näituse eksponeerimist Vabamus rändab see edasi erinevatesse Eesti koolidesse. Projekti toetasid Integratsiooni Sihtasutus ja Kultuuriministeerium.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee