PÖFF: Black CatwalkFoto: Erlend Staub
Ohtuleht.ee 28. november 2018 15:36
Eile, 27. novembril, esitles Põhja-Euroopa üks suurimaid filmifestivale PÖFF uuenenud kontseptsiooniga moesündmust PÖFF: Black Catwalk. Üheks õhtuks täitusid alternatiivklubi HALL ruumid rahvusvaheliste filmi-, moe- ja kunstisõpradega, kes üheskoos lasid end kõnetada noorte Eesti disainerite loodud kostüümikunstist.

PÖFF: Black Catwalk juhatati sisse filmi- ja kostüümikunstiteemalise vestluspaneeliga, milles arutleti kostüümikunsti olulisuse üle filmis ning vaadeldi kostüümikunstiõppe olukorda Eestis. Ühtlasi vaadeldi välisproduktsioonide Eestisse toomise võimalusi ning eestlastest tegijate kaasamist neis. Vestlusringist võtsid osa moe-, teatri- ja filmikunstnik Reet Aus, kostüümikunstnik ja loovjuht Jaanus Vahtra, kostüümikunstnik Denis Girenko ning režisöör Tanel Toom. Paneeli modereeris kunstikriitik ja Baltika loovjuht Anne Vetik.

Peale lühikest vaheaega jätkus sündmus Black Catwalkiga, milles oma loomingut esitlesid noored Eesti moekunstnikud Anne Liis Puhk, disaineriduo Britta Liisa Brutus ja Arle Kivisaar, Karl-Christoph Rebane, Karola Kaugema, Kirke Talu, Kätlin Haak, Liina Liesment ning Reila Saarmäe. Iga disainer esitles showl kolme komplekti, mis oli loodud spetsiaalselt toimunud moesündmuse tarbeks ning mis oli inspireeritud kunstnike endi lemmikfilmidest.

Moekunstnike loomingu juhatas sisse kollektiivi Out of Sight Visuals poolt loodud videoproduktsioon ning kostüüme esitlesid Anni Zuppingu juhendatud tantsijad. Sündmust toetava kunstilise lavastuse lõi noor Eesti moekunstnik Sirli Pohlak.

Kuidas täpselt moodustati ühtne tervik filmi- ja moekunstist, vaata lähemalt galeriist!