Inimesed

PALJASTUS: Beyoncé rõivad valmivad orjatööna! (2)

Ohtuleht.ee, 28. november 2018 14:02
Beyoncé KnowlesFoto: AFP/Scanpix
Kui Beyoncé Knowles asutas Briti kiirmoeketi Topshop hõlma all rõivabrändi Ivy Park, kuulutas ta, et tema eesmärk on ülistada iga naist ja tema keha. Ent The Sun paljastas, et Beyoncé rõivaid õmblevad naistöölised virelevad Lõuna-Aasias põhjatus viletsuses.

Briti tabloidi andmeil valmivad Knowlesi sportliku moebrändi riided Sri Lankal MAS Holdsingsi vabrikus. Lauljanna kuulutab küll naiste väestamist ja Topshopi omaniku, nüüdseks seksuaalse ahistamise skandaali sattunud Sir Philip Greeni varandus ulatub 6,7 miljardi dollarini, kuid õmblejannadel pole sellest mingit kasu. Nemad teenivad oma tööga tunnis vaid 64 senti. 

Õmblejannad on sunnitud elama pead-jalad koos, duširuumid on meestega ühised ning seega ohtlikud. Köök puudub, öösel on liikumiskeeld, tööliste vabadusi piiratakse - nad ei tohi ametiühinguid moodustada ega oma ebainimlike töö- ja elutingimuste parandamist nõuda. 

Huffington Post kritiseerib Beyoncé brändi Ivy Park kalgi reageeringu eest The Suni artiklile. Ivy Park kostis vastuseks uurimisele, et nad peavad rangelt kinni eetilise kaubanduse programmist. Firma tunneb enda sõnul uhkust, et nad nõuavad vabrikute inspekteerimist ja auditit. Ivy Park eeldab, et varustajad järgivad nende endi käitumiskoodeksit, kuid tööliste eetiline kohtlemine ei paista firmat huvitavat, nendib Huffington Post. 

Samal teemal

22.09.2018
Endine bändiliige süüdistab Beyoncéd nõiduses ja kassipoja tapmises
05.09.2018
HÄMMASTAV: Beyoncé Knowles ei vanane üldse!
07.08.2018
Beyoncé Knowlesile tehti erakorraline keisrilõige
18.06.2018
Beyoncé ja tema mees rõõmustasid fänne esimese ühise albumiga