"Puuduta mind" - Kai Tamm; Anu Saagim; Sirje Presnal Foto: Tiina Kõrtsini
Anu Saagim 13. detsember 2018 18:00
Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind!“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi 56. saate külalisteks on numeroloog Kai Tamm. 

Vaata saadet „Puuduta mind!“ igal neljapäeval kl 18 ÕL veebist ja FBst.

Nüüd on võimalik kõiki saateid kuulata ja alla laadida ka Soundcloud`ist SIIT!

Kai, mis on numeroloogia?

Numeroloogia on iidne salateadus, mis põhineb arvude sümboolikal. Seda tundsid juba vanad egiptlased, kaldealased, hindud, hiinlased, kreeklased jt.

Vaevalt oskab ja saab keegi öelda, kus asub numeroloogia tõeline sünnikodu. Ometi räägivad muistsed Avesta ürikud, et arvude süsteemi ja sellega ka numeroloogia tõid Maale sinise rassi esindajad, kes väidetakse olevat semiidi rahvuste, iidsete assüürlaste, babüloonlaste, sumerite ning ka tänapäevaste araablaste ja juutide esivanemad.

Erinevatel kultuuridel ja koolkondadel on numbritel erinevad numeroloogilised tähendused ning süsteemid. Väga suurt rolli mängib rahvuslik eripära. Numeroloogial on sügavad seosed nii astroloogia ja mütoloogia kui ka kabalistliku Elu Puu ja hiina Muutuste Raamatuga.

Kitsale numbrite tõlgendamisele toetuvate voolude esindajad väidavad meelsasti, et just nende lähenemisviis on see õige, kuid siiski pole päriselt olemas algupärast ja ainuõiget numeroloogilist süsteemi. Igas neist on midagi niisugust, mis on teistest täiesti erinev, kuid samuti õige, kuna erinev on lihtsalt vaatenurk.

Mida me peaksime teadma nimemaagiast?

Nimi, mis antakse inimesele pärast sündi, paneb maagilise pitseri kogu tema edaspidisele elule. Ükskõik kui palju inimene oma nime ka ei vaheta – kõige mõjuvamaks jääb siiski see esimene. Nimi on osa inimese iseloomust, see on tema eneseväljenduse kood.

Mida nimi inimese jaoks paika paneb?

Nimi on tugevalt seotud sõnamaagiaga, sest see on nagu omamoodi loits või mantra, mis pideval väljaütlemisel vastavat mõju avaldab. Hüüdes kedagi nimepidi, ei mõtle me enamasti selle tähendusele (Eha, Anne) või algupärale (Kalev) või tõlketähendusele (Mihkel~Miikael, heebrea keeles jumalik). Iga sõna väljendab midagi, olgu see siis otsene, kaudne või varjatud tähendus. Viimast saab teada numeroloogia abil. Vastavaid materjale leiab nii raamatukauplustest kui ka internetist.

Igas nimes on number?

Nimest tulenevad numbrid ei mõjuta otseselt inimese eluteed, saatust, vaid tema iseloomu ja hingeomadusi. Eluteenumber saadakse sünnikuupäeva, kuu ja aasta kokkuliitmisel. Nimenumber näitab põhiliselt inimese eneseväljendust ja seda, kuidas inimene mingis olukorras käitub. Kõnealune number võimendab, nõrgendab või lõhestab inimese sünnikuupäevast tulenevaid iseloomujooni.

Kui hinge-, nime- ja sellest tulenevate numbrite vibratsioonid on väga erineva põhiolemusega või omavahel disharmoonilised, võib vastava isiku käitumine sarnastes situatsioonides olla täiesti erinev ja ettearvamatu. Teistele jäetava mulje number on nimes esinevate kaashäälikute summa. Siseolemuse number on täishäälikute summa. Need omavahel liidetuna annavadki kokku nimenumbri.

Kuidas lapsele nime valida?

Lähtudes mõningatest reinkarnatsiooni printsiipidest, on küllaltki laialt levinud arvamus, et tulevane inimene valib ise enne sündi oma vanemad, sünniaja, -koha ja ka nime. Vanematel tuleks see valitud nimi intuitiivselt ära tabada. Kui nad seda ei tee, võib juhtuda, et just nemad muudavad oma lapse põhinumbrid disharmooniliseks.

Sel juhul püüab laps oma nimest vabaneda, seda mingil moel muuta ning esimesel võimalusel vahetada ka ametlikult. Iseasi on elus esinevad ajutised perioodid, mil laps või nooruk tahakski olla keegi teine.

Juba lapseoote ajal tuleks vanematel mõelda sellele, millist nime oodatav laps võiks endale tahta. Võimalik, et sobiv nimi leitakse pärast lapse sündi, vaadates, mis "nime nägu" laps on.

Arvatakse, et imik reageerib sobivale või ebasobivale nimele. Suurt rolli mängib siin siiski vanemate vastuvõtlikkus lapse hingevibratsioonidele. Mõnikord tulevad appi vanavanemad või leitakse nimi "juhuslikult", kuid samas tuntakse, et see on just see õige nimi.

Kui vanemad on eriarvamusel või tunnetavad erinevalt, võib lapsele panna ka mitu nime. Kõige tähtsam on, et valitud nime ka täies pikkuses ja korrektselt välja öeldaks. Hellitusnimedeks võiks kasutada pigem muid sõnu kui lühendatud või moonutatud nime, mis rikub nime tegelikku energeetikat.

Kas tuleks hoiduda erilistest nimedest?

Juba mõnda aega püütakse panna lastele erilisi nimesid. Loomulikult võib vanematel olla igasuguseid põhjuseid, miks nad panevad oma lastele võõrapäraseid, halvasti hääldatavaid või mõnikord ka võõramaiste jumalate nimesid, kuid numeroloogina ma seda teha ei soovita. Eestlasele võib võõramaise jumala nimi mõjuda hoopis teisiti kui selle nime loomulikus keskkonnas.

Mida toob kaasa nimevahetus?

Seoses abiellumisega on perekonnanime vahetus naiste puhul tavaline nähtus. Perekonnanime number seob meid teatud kollektiivse või sotsiaalse programmiga. See on inimese sotsiaalne kaitse, omamoodi karmaline kilp, mis on antud sünniga. Perekonnanime võib vahetada, sest see ei kohusta inimest millekski – vahetub vaid kaitse ja lisandub eneseväljendust puudutavaid iseloomuomadusi.

Hoopis suurem tähendus on eesnime vahetusel. Eesnimi on seotud inimese eesmärgiga, tema individuaalse programmiga. Inimesel on õigus vahetada eesnime juhul, kui ta on täitnud kogu programmi, mille see on talle andnud. Kui inimene pole seda potentsiaali läbi töötanud ja vahetab oma eesnime, võib tal ette tulla väga palju ebameeldivaid sündmusi ja takistusi.

Mõni inimene võib ise tunnetada, et tal on vale eesnimi ning võtab uue. See peaks avalduma tema edasistes elusündmustes – kui asjad hakkavad minema paremini, oli eesnimevahetus õigustatud ja vastupidi. Olulisem kui nimevahetus passis on see, et teised ka hüüaks seda inimest uue nimega. Samuti võib uue nime tugevdamiseks seda aeg-ajalt ise valjuhäälselt korrata.

Kuidas on lugu pseudonüümidega?

Pseudonüümidega on lugu teine. See, mida isik teeb pseudonüümi all, võib erineda tema tegelikust programmist. Isik elaks nagu kahte elu, kus üks ei sega teist. Erinev ja mitte igapäevaselt kasutatav võib olla ka ristinimi, mis annab salajase kaitseingli.

Hüüdnimesid vaadeldakse ja arvutatakse välja eraldi, olgu see siis lühend nimest või midagi täiesti erinevat. Kui hüüdnime panevad teised, näitab see, mida just nemad selles inimeses näha soovivad. Kui hüüdnime paneb endale inimene ise, väljendab see seda, mida see isik tahaks teha või milline olla. Kui teised seda nime ei aktsepteeri, on tal väga raske realiseerida selle numbrilist potentsiaali.

Vana hea eesti vanasõna ütleb, et nimi ei riku meest, kui mees nime ei riku. 

Vaata saadet „Puuduta mind!“ igal neljapäeval kl 18 ÕL veebist ja FBst.

Nüüd on võimalik kõiki saateid kuulata ja alla laadida ka Soundcloud`ist SIIT!

"Puuduta mind" - Kai Tamm; Anu Saagim; Sirje Presnal Foto: Tiina Kõrtsini