Inimesed

Moodi, filmi ja põnevaid kohtumisi: PÖFF: Black Catwalk tuleb enneolematu kavaga 

Toimetas Jaanika Vilipo, 26. november 2018 11:52
PÖFF: Black CatwalkFoto: Promomaterjal
Homme kell 19:00 avab uksed Noblessneri linnakus asuv alternatiivklubi HALL, et tuua publikuni uuenenud kontseptsiooniga moe- ja kultuurisündmus PÖFF: Black Catwalk. Koostöös Creative Gate’iga korraldatav üritus ei pretendeeri siiski vaid klassikalisele catwalkile, vaid toob sisse ka filmi- ja kostüümikunstiteemalise vestluspaneeli ning sündmust toetavad kunstilised lahendused.

PÖFF: Black Catwalki peakorraldaja Laura Kurs leiab, et põhjuseid sündmuse külastamiseks võiks olla mitmeid. "Vaatamata sellele, et meie korralduslik põhituumik on varasemalt olnud suures osas seotud vaid moeürituste korraldamisega, usun, et PÖFF: Black Catwalki näol oleme kodumaisele moemaastikule loonud kontseptuaalselt täiesti uue sündmuse, mis oma formaadilt erineb suuresti klassikalisest moeshowst," räägib Kurs. "Teisalt ei tohiks sündmuse juures ka noori tegijaid unustada ning nende tegemisi alahinnata. Oleme kaasanud mitmeid noori nii EKA-st, BFM-ist kui ka mujalt ning usun, et selle võrra saab sündmus olema värske ja eriilmeline," lisab Kurs.

Samal teemal

PÖFF: Black Catwalk juhatatakse sisse kell 19:30 filmi- ja kostüümikunstiteemalise vestluspaneeliga, milles arutletakse kostüümikunsti olulisuse üle filmis ning vaadeldakse kostüümikunstiõppe olukorda Eestis. Ühtlasi vaadeldakse välisproduktsioonide Eestisse toomise võimalusi ning eestlastest tegijate kaasamist neis. Vestlusringist võtavad osa moe-, teatri- ja filmikunstnik Reet Aus, kostüümikunstnik ja loovjuht Jaanus Vahtra, kostüümikunstnik Denis Girenko ning režissöör Tanel Toom. Paneeli modereerib kunstikriitik ja Baltika loovjuht Anne Vetik.

Peale lühikest vaheaega jätkub sündmus kell 20:30 Black Catwalkiga, milles oma loomingut asuvad esitlema noored Eesti moekunstnikud Anne Liis Puhk, disaineriduo Britta Liisa Brutus ja Arle Kivisaar, Karl-Christoph Rebane, Karola Kaugema, Kirke Talu, Kätlin Haak, Liina Liesment ning Reila Saarmäe. Showl esitletavad iga disaineri 3 komplekti on loodud spetsiaalselt eesoleva moesündmuse tarbeks ning on inspireeritud moeloojate endi lemmikfilmidest.

Õhtut jääb lõpetama Johannes Magnus Aule dokumentaalfilm "Pocahontas". Läbi moe prisma jälgitav feminismi-teemaline lühifilm ühendub moebrändide koolitusplatvormiga "Creative Narva", mille raames lõi samanimelise ning -teemalise kollektsiooni moekunstnik Karl Kristjan Steinberg koostöös enda juhendatud parimate EKA tudengitega,  teiste seas ka PÖFF: Black Catwalkil osalev Britta Liisa Brutus. Pocahontase kollektsioon lõi uut disaini ja uusi koostöökohti, mis panid feminismi uude, relevantsesse ja positiivsesse konteksti.

Rohkem informatsiooni ürituse kohta leiad SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee