Foto: Tiina Kõrtsini
Jaanus Kulli 23. november 2018 10:58
Neljapäeval esilinastus Solarise keskuses Apollo kinos Henrik Normanni film "Elu hammasratastel", mis räägib ansambli Respekt värvikatest seiklustest kaheksa aasta jooksul, bändi tõusudest jaa mõõnadest, selle liikmete kokku- ja lahkuminekutest. Aga räägib ka sellest, mis saab siis, kui suured unistused täituvad. Kaks tundi ja kakskümmend minutit jookseb ekraanil küll ansambli lugu, aga juba pärast esimest veerand- või pooltundi on selge, et läbi ansambli Respkt seiklustest Ameerika mägedel räägib Normann tegelikult iseenda elust, milles on olnud nii naeru kui pisaraid, nii armastust kui üksindust ja eneseületamist.

Filmi pidulikul esilinastusel nimetas Normann ennast diktaatoriks, kelle käekiri on filmis ka selgelt tuntav ja kes lisaks režissöörile on ka filmi stsenarist.

Ligi kahe ja pooletunnine film võeti vastu tunnustava aplausi ja rõõmuhõigetega.

Jätkupeol pubis Chicago tunnistasid mitmed kinosõbrad, et läksid esilinastusele selge eelarvamusega, kuid kannavad nüüd nähtu kindlalt plusspoolele.

Respekti pöörased seiklused ekraanil on tõesti tempokad, mitmestes stseenides on vint selgelt üle keeratud, aga kokkuvõttes jookseb ekraanil väga inimlik lugu, millega kaasa lähed ja millele kaasa elad. Ka siis, kui vaatajal ansambli Respekt tegemistest seni vähimatki aimu polnud.

Filmis teevad kaasa paljud Eesti tuntud näitlejad ja lauljad nagu Veljo Reinik, Liisu Krass, Kait Kall, Anne Paluver, Pille Pürg, Ines Aru, Liina Tennosaar, Sepo Seeman, Kärt Kross- Merilo, Andres Ots, Anne Veski, Karl Madis, Kerdo Mölder, Rita Liiver jpt.

„Elu hammasratastel“ jõuab Eesti ning Soome kinolinadele juba täna, 23 novembril.