Inimesed

Kadri Voorand: ma ei taha, et Eestis teataks mind kui hullumeelset lauljat, kes teeb õudseid hääli (23)

Henry Linnard, 21. november 2018 00:01
PANEB AJA SEISMA: Neljapäeval annab Kadri Voorand Saku Suurhallis kontserdi „Paneme aja seisma“, mida peab senise elu tähtsaimaks kontserdiks. Ta loodab seal muuta seda, kuidas eestlased teda näevad.Foto: Robin Roots

Kadri Voorand (31) on välismaal üks tuntumaid ja armastatumaid Eesti džässlauljaid. Londonis öeldakse, et ta on esmaklassiline artist, kes on positiivselt innustav, suurepärase lauluhääle ja rütmitunnetusega, aga Eestis tunneb Kadri, et talle on omistatud valekuvand, mille järgi ta on hullumeelne naine, kes teeb õudseid häälitsusi. Peatselt loodab ta selle valekuvandi lõplikult hävitada.

Peedu Kass, kes esineb džässansambliga Momentum palju välismaal, ütles mulle kord, et paljuski tänu sinule ongi Eesti džäss välismaal hinnas. On see praegugi nii?

Esinen välismaal aina rohkem ja rohkem küll, aga ega ma päris džäss ka ei ole. Sobin samas džässifestivalidele hästi, sest improviseerin. On öeldud, et minu muusika ei ole raskesti kuulatav, vaid seda on lihtne vastu võtta ja sellepärast on mind Eesti artistide seast välja valitud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.06.2019
GALERII | Kadri Voorandi saunamajast sai stuudio: tõstsime klaveri kraanaga saunahüti teisele korrusele
14.12.2018
Kadri Voorand sõlmis lepingu maineka Saksamaa plaadifirmaga
23.11.2018
SUUR GALERII | Kadri Voorand andis koos sõpradega Saku Suurhallis võrratu kontserdi
20.11.2018
Kadri Voorand kirjutas Kristjan Randaluga hümni: olin tohutult meelitatud, et Kristjan mulle ettepaneku tegi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee