Urban Bar; peakokk Oleg Belousov; ÕL veebi loovjuht Anu Saagim; teenindusjuht Külli Rannamäe
Anu Saagim | Video: Tatjana Iljina 21. november 2018 11:48
Palusin vaid mõned kuud tagasi Tallinna südames uksed avanud Urban Bar`i hilisele hommikusöögile "Selgeltnägijate tuleproovi" särtsaka saatejuhi Kethi Uibomäe. Jah, just selle sama Kethi, kes nägi selgeltnägijate saate võtetel kummitust, oli minestuse äärel ning polnud enam kindel, kas suudab saadet üldse enam edasi teha. 

"Selgeltnägihjate tuleproovi" tänavuse hooaja saatejuhid  Foto: Stanislav Moshkov

"Olime võttel Soomes ja selgeltnägijad olid ülesannet lahendamas. Seisin iga kord võtte alguses ühe auto kõrval. Ma ei pööranud sellele tähelepanu, aga teadsin, et lugu oli natukene ka autoga seotud – meid sinna kutsunud inimene rääkis, et oli angaaris nalja viluks samast autost pilti teinud. Kui ta hiljem fotot vaatas, nägi ta, et mingi mees istub autos,” räägib Kethi loo taustast. 

Hirmuäratav olukord juhtus Kethiga aga siis, kui oli Žanna kord ülesannet lahendada. "Alustasin võtet auto juures ja liikusime edasi maja poole. Kirjeldasin Žannale ülesannet ja ta ei keskendunud üldse mulle, vaid vaatas kogu aeg auto poole. Küsisin lõpuks, miks ta kogu aeg autot vaatab ja ta vastas kohe, et seal sees istub ju mees,” räägib Kethi.

"Kuna mina ei näinud midagi, ütlesin võttegrupile, et tooge mu telefon, ma teen autost pilti. Alles pilti tegema hakates nägin läbi kaamerasilma, et autos tõepoolest istuski mees. Läksin endast välja ja mu telefon kukkus maha, nii et ma ei saanudki pilti teha,” selgitab naine. "Tal olid silmad ja vuntsid ning mees lihtsalt istus seal. Ta ei näinud välja nagu koll, kuid ta oli natuke kummalise näoga. Hiljem selgus, et seal oli elanud üks vaimupuudega poiss, kellele meeldisid väga autod, aga ta ei saanud ise oma puude tõttu sõita.”

"Me Žannaga polnud aga ainsad, kes kummitust nägid. Ka üks võttemeeskonna liige nägi seda meest. Ma ei olnud kindel, kas suudan saadet üldse edasi teha, kuid õnneks Žanna rahustas mu maha," räägib Kethi kummalisest loost tänagi veel üliemotsionaalselt. "Mulle saadeti pärast Facebooki foto, mis oli varasemalt autost tehtud, kuid kustutasin selle kohe ära. Inimesed ei tohi selliseid pilte alles hoida, sest seal on surnud inimene peal.”

Kethi põnevatest ettevõtmistest ja seiklustest vaata ja loe juba neljapäeval ÕLi veebist ja paberist.  

Urban Bar`i keskmeks on peabaarmani laud, mõnus melu, imelised kokteilid ja maitsvad toidud. Muidugi ei jää puudu ka live DJ muusikast ja erinevatest üritustest. Teenindusjuht Külli Rannamäe ja peakokk Oleg Belousovi sõnul on aadressil Roseni 9 asuv Urban Bar ideaalne koht, kuhu tulla end maitsekalt lõdvaks laskma.

Urban Bar; ÕL veebi loovjuht Anu Saagim; teenindusjuht ja sommeljee Külli Rannamäe Foto: Tiina Kõrtsini

Urban Bar`i sommeljee Külli valmistas meile imelised passioni ja rabarberi kokteilid. Peakokk Oleg omakorda fantastilise käekirjaga suupisted, mis viivad suisa keele alla. 

BAO VEISELIHAGA - lehtkapsas; grillitud papriaka, teriyaki kaste, metsapähkel, punane tšilli, granaatõuna seemned, ürdid. 

FRITITUD BATAAT ÜRDIMAJONEESIGA - bataat, ürdimajonees, marineeritud ingver, parma juust. 

Vaata täpsemalt videost!

Urban Bar; peakokk Oleg Belousov; ÕL veebi loovjuht Anu Saagim Foto: Tiina Kõrtsini