Amanjeda by Katrin Kuldma Foto: Olga Makina
Anu Saagim 17. november 2018 12:17
1998. aastal 12. septembril toimus Niguliste kirikus esimene omalaadne moeshow taasiseseisvunud Eesti Vabariigis. Katrin Kuldma Moemaja esitles oma disainerite Katrin Kuldma ja Evelin Kattai loomingut julge glamuuriga.

Imeline Niguliste kirik ja selle ajalooline interjöör täitus jazzi helidega ning catwalk’il kõndisid Eesti kuulsaimad kaunitarid nagu näitlejanna Merle Palmiste, modell Beatrice, Miss Estonia Kristiina Heinmets, jpt. Tegemist oli tolle aja esimese omalaadse eramoemaja etendusega Tallinnas.

 

Täna astusid Nigulistes lavale läbi 20 aasta Amanjeda by Katrin Kuldma headeks partneriteks kujunenud loovvaldkondade esindajad - Andres Puustusmaa uue filmi ¨Kohtunik¨ peaosatäitja Mait Malmsten, kunstnik Anna Litvinova, laulja ja näitleja Kristjan Kasearu, Amanjeda ikoonmodell Karl Lennart Meri, E.M.A modelliagentuuri professionaalid ja paljud teised Amanjeda jaoks olulised persoonid.

Muusikalise elamuse pakkus Viini Rahvusooperi metsosopran Annely Peebo, Annely Peebo talendikas õpilane Lily Marie Köck, Tallinna Poistekoor Lydia Rahula juhatamisel ning ERSO kammerorkester. Sündmusest valmib film Andres Puustusmaa ja Johannes Arro koostöös. Esmaettekandele tuli noore helilooja Martin Začeki helilooming. Sündmust toetasid LHV Pank ja Porsche Eesti.

AMANJEDA by Katrin Kuldma sügiskollektsiooni fookuses on maailma kangaparemikust valmistatud mudelid, mõeldud kandmiseks nii igapäevaelus kui pidulikel sündmustel, publiku ees oli luksuslik mugavus ja ajatu esteetika. Amanjeda Muhu Couture ja Opera Couture kohtuvad ühistes värvipalettides. Esile tuleb keskendumine detailitäpsust nõudvatele üliklassikalistele meeste mudelitele ja siit lähtuvale inspiratsioonile. Lavale astus senisest põhjalikeim meestele kavandatud rõivakollektsioon. 

Amanjeda by Katrin Kuldma tugineb tervikuna Slow Fashion ehk aeglase moe ideele, tähtis on materjalide kvaliteet ja päritolu, partnerite keskkonna- ja inimsõbralikkus täna. Amanjeda by Katrin Kuldma kollektsioonide peamiseks kangapartneriks on Loro Piana villamaja, Põhja-Itaalias Quaronas ning Albini kompanii samuti Põhja-Itaalias Bergamos. Need kangavabrikud uppuvad rohelusse, kasutavad vaid rohelist energiat, nende tootmised on ühed puhtaimad ja säästlikumad maailmas.

Amanjeda by Katrin Kuldma Foto: Olga Makina

Amanjeda by Katrin Kuldma mudelite disain tugineb loodud traditsioonidel, nad pole lihtsalt kantavad, neid armastatakse.  

Koos Amanjeda kollektsioonidega esitleti ka Karin Kersa juveelide kollektsiooni.

Vaata pildigaleriid!