Inimesed

Piibel: tuntud ja tundmatuid fakte 

Allan Espenberg, 16. november 2018 21:10
Jüri kiriku pastori Anton Thor Helle esimene eesti keelde tõlgitud 1736 a. ilmunud piibli eksemplar rahvusraamatukogu kogustFoto: Teet Malsroos

Piibel on ainulaadne raamat, mis on olnud juba mitu aastatuhandet inimkonna üks nõutumaid ja loetumaid teoseid. Piibli vastu tunnevad huvi peaaegu kõik maailma inimesed: mõned rohkem, mõned vähem; mõned suhtuvad teosesse kriitilisemalt, mõned positiivsemalt. Raamatu populaarsuse üks põhjus seisneb arvatavasti selles, et piibli kohta on teada väga palju huvitavaid ja isegi šokeerivaid fakte.

Enamikul raamatutest on pealkiri, nagu näiteks „Kolme katku vahel“ või „Tõde ja õigus“. Kuid piiblil kui raamatul pole nimetust ega pealkirja. Sõna „piibel“ tuleb vanakreeka sõnast „βιβλίον“, mis tähendab „papüürusrulli“ või ka „raamatut“.

Tegelikult piibel ei vajagi pealkirja, sest kui räägitakse „pühast raamatust“, „raamatute raamatust“ või ka lihtsalt „raamatust“, siis on enamasti selge, mida selle all mõeldakse. Piibel koosneb 66 raamatust, mille moodustavad vana testamendi 39 raamatut ja uue testamendi 27 raamatut.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.05.2020
Vaimulik Annika Laats: „Mõnikord olen väga kuri Jumala peale, lausa vihane.“
04.01.2019
Surmad piiblis – ebaloomulikud ja jäledad
21.10.2018
VERINE VÕITLUS: Rooma langes kristlastele
25.09.2018
ÕL VIDEO | Eesti noored kristlased usu tähendusest: kohtumine paavstiga on elu tippsündmus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee