Inimesed

GALERII | Mart Juur esitles Onu Bellale pühendatud raamatut (1)

Ohtuleht.ee, 16. november 2018 18:14
Foto: Martin Ahven
Kirjanik Mart Juur esitles täna oma uut teost "Hea tuju raamat", mille ta on pühendanud sel aastal meie seast lahkunud muusikule Onu Bellale. Tegu on lühižanride raamatuga, kust leiab kalambuure, aforisme, luuleparoodiaid ja totakaid väga lühikesi lugusid.

Juur paljastas saates "Hommik Anuga", et pühendas raamatu Onu Bellale. "Bella tuletab ennast aeg-ajalt meelde. Mitte, et ta käib akna taga, aga teda on jube hea meelde tuletada - alati kui tulevad sünnipäevad, on keha mõnevõrra nõrk ja siis on võimalus keegi rooli taha kupatada. Asjad, millest Bella on laulnud ja omale totakal viisil sõnastanud, elavad igapäevaelus edasi."

Tegelikult pole see Mardi esimene raamat selles žanris. Ka aastal 2008 ilmus temalt sarnane, pealkirjaga "Pane Eesti peale tagasi". "Olin Kultuurkapitali kirjanduse aastaauhindade žürii liige ja pidin läbi lugema kogu aasta jooksul ilmunud luuleproduktsiooni. Mõtlesin, kui head luuletajad Eestis on ja kas on võimalik neist halvemini luuletada," naeris Mart. "Talvitasin siis Otepääl, kulus kaks õhtut ja pudel džinni ja valmis selline žüriiliikme kogemustest inspireeritud luulekogu."

Samal teemal

16.09.2019
RAHVAS NUTAB TAGA: kuhu kadus Mart Juure huumorikülg Juurikas?
29.01.2019
TEENETEMÄRK 2019 | Peeter Oja Mart Juure ordeni saamisest: ta on nutikas ja palun – nüüd on tulemus käes!
19.11.2018
Mart Juur: „Vahel on võluv kirjutada teadlikult nii halba värssi kui võimalik!“
11.11.2018
Mart Juur ilmutas Onu Bellale pühendatud raamatu: ma ei viitsinud nekroloogi kirjutada, kirjutasin paroodia