Tele

GALERII | Kes on parimad? „Eesti selgeltnägijate tuleproovi“ kolm finalisti selguvad täna (3)

Televeeb, 15. november 2018 11:58
"Eesti selgeltnägijate tuleproovi" eelviimane saadeFoto: Kalev Lilleorg/TV3
„Eesti selgeltnägijate tuleproov“ on jõudnud eelviimase episoodini ja käes on suur finaal. Õpetajate majja on kogunenud rahvas ja žürii. Pinge on suurem, kui kunagi varem, sest saatest peab jäädavalt lahkuma üks selgeltnägija – musta hobuse vooru teda enam ei lubata.

Täna õhtul selguvad kolm finalisti. Omavahel võistlevad Ukraina selgeltnägija Žanna, nõid-šamaan Heli Ayera, šamaan Evald ja hing Fekeli. Kes on samm lähemal traditsioonilise kristallkäele ja 5000-eurosele peaauhinnale?

Samal teemal

Selgeltnägijad lahendavad surnuaial uudistediktori perekonna koletut mõrvajuhtumit. Nende ees on kinni kaetud hauakivi. Hauda on maetud Kati vanemad ja nende poeg. Kati annab selgeltnägijale tunnetamiseks ka ümbriku, kuhu on pandud tema perekonna pilt. Selgeltnägijad tajuvad detaile traagilisest mõrvaööst ja sidet Kati ning nende teispoolsusesse läinud hingedega. Lugu jätkubki Õpetajate majas, kus selgeltnägijad kohtuvad taas Katiga ja peavad tajuma tema käes olevasse ümbrikusse peidetud inimese seost.

Teine ülesanne aga on veelgi raskem. Selgeltnägijate ees on viis inimest. Neli inimest on tulnud saatesse endale väga olulise esemega, milleks on urn, nöör, kirves, peaehe. Viies inimene valitakse aga publikust ja tema ette pannakse samuti publiku seast valitud ese. Selgeltnägija ülesandeks on viia kokku ese ja inimene, ning välistada publiku seast valitud inimene ning ese.

Žüriisse kuuluvad tuntud telemees Urmas Eero Liiv, psühholoogiaprofessor Voldemar Kolga, näitleja Merle Jääger ning eelmise hooaja võitja Alisa.

Samal teemal

22.10.2018
GALERII FINAALIST | „Eesti selgeltnägijate tuleproovi“ võitja šamaan Evald: ma ei tahtnud alguses üldse saates osaleda
22.10.2018
Nõid-šamaan Heli Ayera: selgeltnägijate saate finaalis mõjutab kohale tulnud publik sooritusi
22.10.2018
Ukraina selgeltnägija Žanna: saates osalemist raskendas keelebarjäär
18.10.2018
VIDEO | „PUUDUTA MIND!“ 53. SAADE | Külas käis „Selgeltnägijate tuleproovi“ favoriit Evald Kotkasulg