Inimesed

Esmaspäeval suri 95 aasta vanuses Ämblikmehe, Raudmehe ja teiste superkangelaste kaasautor Stan Lee

„Stan Lee päästis koomiksi ja superkangelased.“ 

Triin Tael, 14. november 2018 00:01
ÄMBLIKMEHE LOOJA: Stan Lee 2002. aasta kevadel „Ämblikmehe“ mängufilmi esilinastusel. 2008. aastast on Marveli koomiksikangelaste filme vändanud Marveli stuudio Marvel Cinematic Universe'i koondnime all.Foto: VIDA PRESS

„Ma olen jumal!“ karjus teismelisena koomiksikunstnike ülemuseks saanud Stan Lee alluvatele, ise arhiivikapi otsas istudes.  Loojaks kujunes Stan tõesti, andes elu inimlike puudustega superkangelastele, kelleta nüüdisaja kinosõbrad ei kujuta oma elu ettegi. 

95aastane koomiksilegend suri 12. novembril Los Angeleses Cedars-Sinai haiglas, kuhu ta oli viidud sama päeva hommikul oma kodust Hollywood Hillsis. Vanameistri surmauudist kinnitas tema tütar Joan Celia ehk J. C. Marvel Comicsi legend kurtis tänavu fännidele, et põeb kopsupõletikku. Ta viidi õhupuuduse ja südame rütmihäirete tõttu veebruariski haiglasse. Mullu suvel suri Stani abikaasa Joan, kellega ta oli abielus olnud 69 aastat. 

Rumeeniast pärit juutide poja Stan Lieberi poisipõlv möödus vaesuses. Juurdelõikajast isal polnud tihtipeale tööd. Stan oli keskkooli lõpetades kuueteistkümne ja poole aastane. Ta tõusis juba 18aastaselt tänu sugulasele koomiksikirjastuses Timely Comics toimetaja positsioonile. Pärast sõja-aastaid naasis Stan firmasse, millest hiljem sai Marvel Comics, ning vorpis mitukümmend aastat krimi- ja spioonilugusid, vesterne ja kõike muud, mida alaealine publik ootas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.05.2019
Stan Lee mänedžeri süüdistatakse eaka koomiksilegendi väärkohtlemises
13.05.2019
Suri „Ämblikmehe“ filmide stsenarist Alvin Sargent
12.03.2019
HÜVASTIJÄTT KESTAB: Stan Lee näitab enda nägu veel paaris Marveli filmis
28.11.2018
Selgus koomiksigeenius Stan Lee surma põhjus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee