Linnar PriimägiFoto: Martin Ahven
Ohtuleht.ee 13. november 2018 14:46
"Teate, saladused ei ole võimalikud selles valdkonnas," ütleb kultuuriloolane, kriitik ja Tallinna ülikooli dotsent Linnar Priimägi räppar Nublu identiteedi hiljutise avalikustamise kohta.

"Nii, et kui see nublukene seal arvas, et tal õnnestub oma kodanikunime varjata, siis asjata lootis seda. Mis naiivsus nüüd see niisugune on?!" lausub Priimägi emotsionaalselt. 

Siinkohal toob kultuuriloolane näitena meie seast lahkunud Ameerika poplaulja ja muusiku, kellel oli vahepeal märk, mis oli hääldamatu. "Seda võib teha. Aga see, et sinu kodanikunimi on hääldamatu, seda küll ei saa teha." arvab Linnar.

Priimägi ei usu, et Nublu nime avalikuks tulemine tema karjääri kuidagi mõjutaks. "Need teismelised ja lapsed, kelle iidol ta on, need kasvavad suureks ja siis on tema karjäär ka läbi," on mees arvamusel.

Eile avalikustas kõmuportaal Elu24 kohaliku muusikasensatsiooni Nublu kodanikunime ning jagas detailselt ka noormehe elulugu ja haridusteed. Muusikakriitik ja ajakirjanik Siim Nestor on Sky.ee-le kommenteerinud, et Eesti Meedia ja Elu24 ei ole austanud artisti soovi jääda anonüümseks. Samas leidis ta, et väikese Eesti kohta on saladust niigi kaua vaka all hoitud.