Film

"Võta või jäta": Reimo Sagor sai üksikisa rolli eest Saksamaa filmifestivalil parima näitleja auhinna 

Toimetas Silja Ratt, 11. november 2018 08:39
Filmis "Võta või jäta" oli Sagori kanda väikse lapse isa rollFoto: Janis Kokk
EV100 mängufilmi "Võta või jäta" peaosatäitja Reimo Sagor pälvis Saksamaal Cottbusi filmifestivalil parima näitleja preemia. Cottbusi filmifestivali loetakse maailma olulisimaks Ida-Euroopa kinokunstile spetsialiseerunud festivaliks.

Auhinna andnud žüriis olid Leonid Demchenko, Anna Jadowska, Anna Palenchuk, Uwe Kockisch ja Gio Mgeladze.

Samal teemal

Laupäeval linastus film Prantsusmaal Arrase filmifestivali võistlusprogrammis. "Võta või jäta" on praeguseks osalenuud Varssavi, Luxemburgi ja Hollandi filmifestivalidel, novembri lõpus ootab Liina Triškina-Vanhatalo linateost osalemine Euroopa ühel vanimal - Mannheim-Heidelbergi filmifestivalil Saksamaal. Põhja-Ameerika esilinastus leiab aset 3. detsembril AFI (American Film Institute) filmifestivalil Washington DC-s.

„Oleme maailma eri paigus Reimo rolli eest palju kiidusõnu kuulnud. Tore, et see jõudis ka ametliku tunnustamiseni,“ ütles filmi produtsent Ivo Felt.

„Võta või jäta“ on Eesti ametlik võõrkeelse Oscari kandidaat, mis on praeguseks Eesti kinodes kogunud üle 56 000 vaataja. Isadepäeva puhul on filmi erilinastused Apollo kinodes, CC Plazas, Rakvere teatrikinos ja Märjamaa kinos Helk.

Film „Võta või jäta“ kuulub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari „Pank“. Lisainfo leiab SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee