Inimesed

Robert Linna: isa on mulle õpetanud, et tuleb osata aeg maha võtta ja puhata (22)

Katharina Toomemets, 11. november 2018, 09:58
Ivo ja RobertFoto: Martin Ahven

„Ma olen Robertit muusika poole suunanud sihilikult – üritasin aru saada, kui ta väike poiss oli, et kas tal on muusikalist soolikat sees. Tundus, et on. Meil olid siis kodus kitarrid, klaver ja ta käis isegi klaveri- ja kitarritundides, aga need jäid soiku,“ räägib laulja Ivo Linna oma pojast Robertist.

Ivo ütleb, et Roberti silmad ei läinud lapsepõlves lihtsalt muusika peale põlema. „Vahepeal õppis ta Tartu kunstikoolis skulptuuri. Seda ma sain küll tema nooruses aru, et tal on eriliselt hea joonistamisand – kui tavaliselt joonistavad lapsed ühe kandilise asja, kaks ratast all ja see on auto, siis Robert hakkas autot joonistama mingist kummalisest detailist, näiteks iluvõre servast,“ meenutab Ivo ja ütleb, et välja tuli täiesti perspektiivis asi. „Rahunesin siis maha, kui ta Tartus oli ja mõtlesin, et mis teha, kui ta kunstnikuameti valis.“ Need õpingud jättis Robert pooleli, kuid kuulas isa soovitust, et haridus peab olema ning läks hoopis Tallinna Ülikooli filmindust õppima.

Robertil ja Ivol on olnud võimalus paaril korral lava jagada, kuid sel aastal lähevad nad esmakordselt ka ühisele tuurile. (Teet Malsroos)
Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. märts 2019, 08:30
DÜNASTIA TÄIENEB: Robert Linna perre sünnib veel üks laps!
6. detsember 2018, 19:00
ÕL VIKTORIIN | Kas Antti Kammiste teab, kes on tema poja Ericu lemmikkitarrist?
28. november 2018, 17:34
Milline kompu! Ivo Linna jagab endast pilti ajast, kui esimest korda televisioonis esines
11. november 2018, 08:00
ÕL VIKTORIIN | Kas Ivo Linna teab, keda on poeg Robert nimetanud oma unistuste duetipartneriks?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee