Tele

Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe proovis “Ringvaate” kaameramehe rolli: kui 120 000 inimest vaatab, siis võtab ikka käe värisema küll! 

Keit Paju, 9. november 2018 21:30
Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe proovis "Ringvaate" operaatori ametit.Foto: Priit Rajalo

On reede, kell on saamas kohe 19:00 ning alustamas on “Ringvaate” otsesaade. Seekord on saate meeskonnas toimunud aga muudatus: ühe kaamera taga on operaatorina hoopis Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, kes kümme minutit enne saate algust grimmiruumis istub ning kohvi rüüpab nagu vana rahu ise. “Tegelikult on tänapäeva kaamerad jube lihtsad ja see on suhteliselt staatiline saade. Kaameraga kellelegi järgi jooksma ei pea. Aga mul on väga vastutusrikas töö, külaliste filmimine on minu ülesanne, niiet mina näitan külalise sisu ja imidži välja,” naljatleb mees. 

“Ringvaate” kaameramehe ametis ei ole Aivar Mäe üldsegi mitte seetõttu, et ta oma töökoha rahvusooperi juhina kaotas, vaid ERR-i ja Rahvusooper Estonia “Sassis päeva” projekti raames. Selle raames vahetavad 65 mõlema asutuse töötajat päevaks ametid. “Me oleme tegelikult teinud seda kuus aastat, me hakkasime oma majast peale. See aasta me väljusime oma majast ja tegime vahetuse ERR-iga,” selgitab ta. 

 Kaamera 200 nupust lubati kasutada kahte

Uurides Mäelt, kas enne otse-eetrisse kaameramehena hüppamist talle ikka koolitust ka tehti, vastab ta naljatledes: “Teatud inimesed on nii andekad, et neil ei olegi vaja koolitust! Lähed ja tunned, et sa oled siin nagu kogu elu olnud!”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.11.2018
LÕBUS VIDEO | Publiku reaktsioon Anu Välba ametile Estonia teatris: „Näe, uus garderoobimutt!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee