Inimesed

Tippkoka isadepäev: kohupiimataskud ja omlett viineriga 

Kersti Eero, 10. november 2018 00:01
KÄBI EI KUKU KÄNNUST KAUGELE: „Kui töö juures tuleb Rolandil leppida, et peakokaga liiga palju vaielda ei saa, siis kodus on kõik lapsed ja isad,“ ütleb restorani Noot peakokk Rudolf Visnapuu ja rõõmustab, et kuigi Roland elab eraldi, läheb vahel pühapäeviti endiselt koduköögis kõvaks kokkamiseks. Foto: Martin Ahven

Wagyu-liha, foie gras trühvlitega või austrid Champange Sabayoni kastmes? Umbes sellisest isadepäeva hommikusöögist võiks unistada Rudolf Visnapuu. Kokk, kelle poeg on äsja tunnistatud Eesti parimaks noorkokaks ning kelle roogi on oma Eestis käigul nautinud nii Inglismaa kuninganna Elisabeth II kui ka muusikud Lenny Kravitz ja Sting.

 „Isadepäeval ei tohi kunagi puududa kohupiimataskud. Nii kaua, kui mina mäletan, on need alati olemas olnud. Ka üks rammus omlett, näiteks viineritega, oleks hommikul ideaalne,“ kinnitab tänavu Eesti parima noorkoka tiitliga pärjatud Roland Visnapuu, et tegelikult armastab ka isa ise valmistada ülilihtsaid koduseid roogi. Ja taskud võivat isegi poest osta, aga need peavad olema tõesti imemaitsvad.  

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2020
Soovitused, mida tasub teada: 24 head nippi, kuidas olla parem isa
02.11.2020
VIDEO | Vahva kingitus isale – lipsust tehtud kaarditasku
10.11.2018
PLAYLIST: Isadepäevaks valib muusikat pianist Johan Randvere

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee