Reet LinnaFoto: Toomas Tatar
Televeeb 9. november 2018 10:57
"Möödunud talvel olin küll meie mägedel, kuid Alpides ei ole ma paar aastat käinud. Töö ei luba pausi võtta ja vahel vaatad passi ka. Kuigi vanem poeg ütleb, et kas see vanus, mis nüüd on, ei luba suusatada, aga eelmine lubas," räägib harrastus-mäesuusataja Reet Linna saates "Hommik!".

Esimest korda proovis Linna mäesuusatamist 18 aastat tagasi Prantsusmaal. "Tean täpselt, et see oli 18 aastat tagasi, sest meil oli kolmekuune lapselaps kaasas ja ma ei osanud absoluutselt suusatada. Kuid meil oli kaasas keegi Peeter, kes oli bussis ja ütles, et tema õpetab mind. Ka tema loobus ruttu, sest kakerdasin ise mäest alla ja olin omadega täitsa läbi. Ma ei julgenud isegi üksinda tõstukile minna," meenutab ta, kuidas pisiku külge sai.

Reedal meenub ka üks piinlik lugu. "Läksime üles mäele, see oli väga halva lumega talv. Olime sellise mäe otsas, kus meie ees läksid alla invasõitjad. Mina ütlesin instruktorile, et mina siit alla ei suusata ja sõitsin gondliga tagasi alla. Olen hiljem mõelnud, et mul on nii piinlik, et ma ei julgenud minna." 

"Hullusti ma kukkunud ei ole. Kuid kord olime Ungari piiri ääres ja tagantjärele tean, et tulin alla, aga seal oli palju lumevaalusid. Kukkusin ja tegin jalale liiga, aga see ei olnud üldse valus. Tulin alla, instruktor võttis oma mütsi, pani lund täis ja mulle põlve peale ning suustasin ka kõik järgmised päevad. Kuid paar suve tagasi hakkas põlv endast märku andma, nii et peab ikka ettevaatlik olema," sõnab ta.

Reet soovitab vanusest hoolimata kõigil end proovile panna. "Tasub minna proovima. Kui päike paistab, on tunne mäe otsas nii imeline, et seda on võimatu kirjeldada."

Linna lemmikmägi on Itaalias. "Minu meelest on Itaalia mäed natukene laiemad ja laugemad. Seal ei ole punane mägi nii punane kui Austrias."