Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | Kas netikommentaatoritel pole vastik süütu Carmeni ja tema ema, ehk minu kallal jõhkrutseda?! (93)

Helen Kõpp, 10. november 2018, 16:44
Helen ja CarmenFoto: Erakogu

Aeg-ajalt, kui Carmeni sügavatesse silmadesse vaatan ning näen teda heas usus tervele maailmale õnnelikult naeratamas, tuleb mulle südamesse kurbus, kuna tean, kui kurjust täis on see maailm tegelikult. Mul tulevad pisarad silma, sest tean, et tulevikus kohtab Carmen kahjuks ise viha täis inimesi. 

Carmen on mulle mu enda kohta palju õpetanud. Minevikus märkasin neid vigu, mida täiskasvanud lastega suheldes teevad. Juba lasteaialapsena mõtlesin, kuidas mina oma last heas usus ning õnnelikuna kasvataksin. Nüüd, kui ma olen ise ema, tean, kui raske võib mõnikord olla oma lapse ees mitte närvi minemine. Kui on vaja sada asja korraga ära teha ja ajakitsikus, võin tunda, et vean kedagi teist alt, sest laps röögib vahetpidamata hetkel, kui ta käest panen, et ise jopet selga panna. Kuid minna on vaja, just lapse tõttu.

Taoline situatsioon tekitab küll vahel tunde, et ma ei jaksa rahulikuks jääda. Ju see ongi see tunne, mida tunnevad vanemad, kui lapse peale korralikult närvi lähevad ja lõpuks nende peale karjuvad, halvimal juhul isegi peksa annavad. Lapsena ma nägin seda palju kõrvalt ning imestasin selle üle. Lapsena mõtlesin imestades, et miks läheb suur inimene süütu lapse peale närvi? Ainus, mida laps tegi, oli see, et ta oli lihtsalt laps.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. jaanuar 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Oleksin Carmeni peaaegu haiglakoridoris sünnitanud, sest töötajad väitsid, et mu sünnitegevus veel ei käi
29. detsember 2018, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Kui sain mullu öelda, et see oli mu elu raskeim aasta, siis 2018. aasta trumpas eelmise üle
15. detsember 2018, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Mu rinnad on Carmeni toitumiskavaga ideaalselt kursis
8. detsember 2018, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Laske arstidel, hoolimata nende vastuväidetest, alati oma veres vitamiinide taset kontrollida!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee