Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 6. november 2018 15:59
Iiri lauljanna Sinead O'Connor, kes hiljuti teatas moslemiks hakkamisest, kuulutab Twitteris, et ei kavatse enam valgenahaliste inimeste seltskonnas viibida.

Aastaid vaimse tervise probleemidega maadelnud staar, kes on võtnud uueks nimeks Shuhada' (tõlkes "märtrid") Davitt, nimetab Twitteri postituste palangus mittemoslemeid tülgastavateks. "Palun vabandust, ma ütlen kohe midagi nii rassistlikku, et ma poleks eales arvanud end hinges niimoodi tundvat. Aga ma tõesti ei taha enam eales valgete inimeste seltskonnas olla (kui mittemoslemeid just nõnda nimetada). Mitte ainsatki hetke, mitte ühelgi põhjusel. Nad on tülgastavad," kirjutab lauljanna sotsiaalmeedias. 

Shuhada' jälgib enda sõnul huviga, kas Twitter keelab tema postituse ära - "samal ajal kui Trumpi- ja Milbanki-sugustel inimestel lubab ta isegi minu kodumaa peale saatanlikku rämpsu külvata".

Muusik lisab, et intelligentsed teoloogid peaksid teadma: iidsest vägivallast pole Koraanis sugugi rohkem juttu kui Piiblis või teistes pühakirjades. Meie ajastusse ei puutuvat see aga enam üldse. 

Shuhada' sõnul haletsetakse ameeriklasi, kes olla Trumpi ohvrid. "Aga te ise palkasite Trumpi. Nii et vallandage ta. Muidu olete kaassüüdlased. Sama on kogu nõndanimetatud islamiterrorismiga," kirjutab lauljanna. "Saatan just seda tahabki ja armastabki. Te veel näete, kuidas naised selle värdja unele äiutavad," lisab Shuhada' mõistatuslikult.