Film

Eesti vaadatuim dokumentaalfilm „Tuulte tahutud maa“ jõuab Soome kinolevisse (1)

Toimetas Katharina Toomemets, 6. november 2018 14:53
"Tuulte tahutud maa"Foto: Kaader filmist
Eesti vaadatuim dokumentaalfilm “Tuulte tahutud maa”, mille vaatajanumbrid dokfilmi kohta erakordsed, jõuab peagi ka Soome kinolevisse. 

Cinamoni juhatuse liige Toomas Luhats ütleb, et tegu on esimese kodumaise filmiga, mida hakatakse näitama värskes kinos Helsingis asuvas REDI meelelahutuskeskuses. 

Samal teemal

“Joosep Matjusel on õnnestunud ületada piirid, jätta vahele žanrid ning tungida selle Eestimaa looduse ilust laulva filmiga otse hinge, sest “Tuulte tahutud maa” ei ole proosa - see on luule. Cinamon hakkab oma Soome kinodes näitama kõiki uusi Eesti filme ning loodetavasti toome me sel moel veidi rõõmu Soomes elavatele eestlastele, kel teinekord koduigatsus peal, ent kohe ei ole võimalik üle lahe, koju, sõita”, lisab Toomas Luhats.

“Tuulte tahutud maa” vaatajanumber on dokfilmi kohta erakordne ja seda mitte ainult Eesti, vaid ka meie lähiriikide kontekstis. Cinamoni algatus, aidata kaasa Eesti filmi levile Soomes, on väga tervitatav ja loodame, et see ei piirdu vaid “Tuulte tahutud maaga”, lisas Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp.

Matsalu loodusfilmide festivalil parima operaatoritöö auhinnaga pärjatud filmis näidatakse Eestimaa loodust nagu me pole seda kunagi varem näinud - lummavad maastikud vahelduvad põnevate stseenidega meie metsloomadest.

Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi raames valminud linateost “Tuulte tahutud maa” on käinud vaatamas juba üle 30 000 inimese.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter.

Samal teemal

09.03.2019
Loodusfilm „Tuulte tahutud maa“ valiti Saksamaa vanima loodusfilmide festivali võistlusprogrammi
05.10.2018
EESTI KINO TOP 7 | „Bohemian Rhapsody” tõi nädalavahetusel kinno üle 30 000 inimese
23.09.2018
„Tuulte tahutud maa“ on kõige vaadatum Eesti dokumentaalfilm läbi aegade
08.09.2018
Loodusfilm „Tuulte tahutud maa“ tegi kümnendi dokumentaalfilmide vaatajarekordi