Raamat

INDREK HARGLA: „Ma oleksin võinud kirjutada palju rohkem, aga olen lihtsalt laisk.“ 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 6. november 2018 08:57
Kirjanik Indrek Hargla arvab, et kirjanik peab suutma kirjutada ka ilma imelise inspiratsioonipuhanguta. Foto: Martin Ahven
Pikk palav suvi on seljataga ja kõige pimedamad sügisõhtud käes. Kui enamik meist nutab möödunud suve taga, siis Indrek Hargla rõõmustab: temale sobib jahedam ilm hästi.

“Suvi ei ole töötamiseks kõige parem aeg, sest siis on lisaks palavusele ka nii palju muud tegemist, et kirjutamisest ei tule suurt midagi välja,” tõdeb Indrek Hargla värskes ajakirjas Kodutohter.

Kirjanik räägib, kuidas vabakutselisena tuleb ennast pidevalt sundida ja distsiplineerida. Professionaal ei saa Indrek Hargla sõnul elada ja loota, et töötan siis, kui vaim peale tuleb. “Sa pead suutma viia end ise sellisesse seisundisse, et saad kirjutada ka ilma imelise inspiratsioonipuhangu või spetsiaalsete rituaalideta.” 

Paljude raamatute autor arvab, et ta oleks võinud kirjutada veelgi rohkem. “Ma oleksin võinud kirjutada palju rohkem, aga olen lihtsalt laisk. Kusjuures kirjanik peabki laisk olema, ei tohi olla liiga usin, sest siis sa kipud kirjutama kiiresti ja lohakalt.”

Samal teemal

01.08.2021
TEE ELU RÕÕMSAMAKS! Need viis tegevust aitavad olla palju õnnelikum!
09.05.2021
NII OLED ÕNNELIKUM! Need 8 tegevust tõmbavad ligi häid asju ja tundeid
24.12.2020
SEE TÕESTI AITAB! Liigu, söö tervislikult ja palveta!
23.06.2019
SEKSUOLOOG IMRE RAMMUL: ka seenior tahab olla voodis tubli, vähemalt riigipühadel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee