Inimesed

Marc Marteli esitatud  „Somebody To Love“ ajas YouTube'i hulluks

Queeni trummar Kanada kristlikust artistist Marc Martelist: „See hääl! Sa kuulad, suled silmad ja pead seda Freddie'ks ...“ (4)

Triin Tael, 6. november 2018, 00:02
EI MATKI FREDDIE VÄLIMUST: Erinevalt teistest Freddie Mercury matkijatest ei püüagi Marc Queeni superstaari moodi välja näha – ta laseb kõnelda vaid oma häälel.Foto: VIDA PRESS

Kanada kristlik artist Marc Martel pidas Freddie Mercury häälega laulmist lihtsalt väikeseks vembuks, millega seltskonnas laineid lüüa. Kuid tema esitatud „Somebody To Love“ ajas YouTube'i hulluks, lõi pahviks Queeni trummari Roger Taylori, pani Céline Dioni nutma... Ja andis viimaks Marcile tööd filmis „Bohemian Rhapsody“.

Montrealist pärit Marc Martel oli 1999. aastal Briercresti piiblikolledžis õppides asutanud oma toakaaslase Jason Germainiga kristliku rokkansambli Downhere. Paar aastat hiljem asusid nad tegutsema USA kantripealinnas Tennessees. Mitmed fännid märkisid, et Marci tämber sarnaneb hämmastaval kombel Queeni solisti Freddie Mercuryga. 

Marc tunnistas tänavusuvises intervjuus Uus-Meremaa väljaandele New Zealand Herald, et tal polnud 1991. aastal aidsi surnud Freddie'st kuulnudki. „Mul tekkis küsimus: „Kes on see tüüp, kelle kõrval mu hääl niivõrd ebaoriginaalne tundub?““ 

Marc kuulas Queeni plaate ning avastas, et kui ta laulab briti aktsendiga, kõlab ta tõesti täpselt nagu Mercury. Kuid tal polnud vähimatki kavatsust selle oskusega raha teenida ka siis, kui Downhere kümne albumi järel pillid kokku pani. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13. juuni 2019, 11:10
Brian May tegi palverännaku Freddie lapsepõlvekoju
12. detsember 2018, 12:00
Queeni „Bohemian Rhapsodyst“ sai striimituim XX sajandi laul
5. november 2018, 14:02
EESTI KINO TOP 7 | „Bohemian Rhapsody” tõi nädalavahetusel kinno üle 30 000 inimese
3. november 2018, 01:00
Valehambad, kunstnina ja arvutihääl ehk Kuidas „Mr Roboti“ tähest sai Freddie Mercury

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee