Saund

Rainer Jancis: Eestis saab staariks ainult siis, kui meedia sinust pasundab (14)

Jaanika Vilipo, 10. november 2018 00:01
Rainer JancisFoto: Stanislav Moškov

„Metro Luminali esimene esinemine oli 1988. aastal Nõmme kultuurimajas,“ meenutab ansambli kitarrist ja asutajaliige Rainer Jancis. „Tol ajal oli kombeks, et lähed teise bändi kontserdile ja küsid, kas me tohime ka mängida. Meil olid valged pluusid, viigipüksid ja lipsud. Kohutav närv oli sees ja ühe loo ajal läks ka kitarrikeel katki. Pärast kontserti oli oma esinemise pärast häbi. Riho Baumannile, legendaarsele rokitaadile, aga meeldis.“

Arvestades, et sinu ema Mai Murdmaa oli Eesti üks tuntumaid koreograafe ja isa Valdis Jancis oli Läti pianist, siis kuidas jõudis akadeemikute poeg punk- ja rokkmuusikani? Milline on olnud sinu kujunemistee?

Minu isa oli pianist ja õppejõud ning ta harjutas fanaatiliselt. Seega kasvasin üles Bachi prelüüde ja fuugasid kuulates. Isa arvas, et muusika, mis pole vanem kui 300 aastat, ei vääri tähelepanu. „Mida vanem, seda parem!“ ütles ta alati. Usun, et praegu mõistan enam-vähem, mida ta sellega öelda tahtis. Veel arvas ta, et muusika on nagu toit: oluline pole erilisus, vaid et see maitseks hästi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.09.2018
Robin Juhkental vahetas ametit: ainult raha pärast ei tee ma enam kunagi mitte midagi!
20.04.2018
Metro Luminal on tagasi! Bändiga liitusid Robin Juhkental ja Marko Atso
11.03.2015
"Allan palvetas kord, et väsitav kontserdituur lõppeks, ja jäigi haigeks!"
27.12.2014
Jancis: võiksin olla sõber enamiku Luminali fännidega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee