Inimesed

Kosmikud on kindlad oma plaanis jätkata

Kosmikud taas laval: piletijärjekord lookles läbi kolme korruse ja ulatus õuegi 

Henry Linnard, 5. november 2018, 00:01
ANNAB ENDAST PARIMA: Kosmikute solist Meelis Hainsoo mängib Kõmmari basskitarri. Peale tema  asendasid kadunud bändiliiget teisedki muusikud. „Ühel inimesel oleks praegu raske seda teha. Kõik silmad oleks temal,“ põhjendab solist.Foto: Tiina Kõrtsini

Juulis suri ootamatult Kosmikute bassimees Raivo Rätte ehk Kõmmari. Kolm kuud polnud ansamblist midagi kuulda. Nagu ütleb solist Meelis Hainsoo: „Oli suur masendus ja paus igas mõttes.“ Laupäevaks olid allesjäänud ansambliliikmed siiski elu keerdkäiguga leppinud, leidnud energia, et taas kokku tulla, ja pidasid Kõmmari auks igati väärika mälestuskontserdi.

On ehk kummaline mõelda, kuidas bändiliikme surm võib ansamblile olla parim turundus, aga tõsiasi, et kontserdile Rock Cafes lookles järjekord läbi kolme korruse ja veel jupp maad õuegi, räägib enda eest. Seepärast olid ka bändiliikmed kell kümme õhtul fakti ees, et õigel ajal alustamine ei tule kõne allagi, kui osa rahvast veel õues sissesaamist ootab. Juba enne kontserdi algust hoiatati külalisi Facebookis, et huvi Kõmmari mälestuskontserdi vastu on suur, ja paluti järjekordade vältimiseks varakult kohale tulla.

Ootamine tasus ennast ära, kui Kosmikute kitarrist Aleksander Vana tõmbas elektrikitarril esimese duuri ning kontsert algas looga „Õnnetus“: küllaltki märgiline valik esimeseks looks arvestades, et Raivo Rätte suri just autoõnnetuse tagajärjel. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. oktoober 2019, 14:44
KOSMIKUD 20: kiviraidurist fänn kinkis meile hauaplaadi
11. september 2019, 16:03
Kosmikud tähistavad 20. sünnipäeva Eesti tuuriga
22. veebruar 2019, 13:14
Industriaalmuusika legend Ministry esineb Eestis
3. november 2018, 22:41
GALERII | Kosmikud andsid Kõmmari mälestuseks emotsionaalse kontserdi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee