Inimesed

Kosmikud on kindlad oma plaanis jätkata

Kosmikud taas laval: piletijärjekord lookles läbi kolme korruse ja ulatus õuegi 

Henry Linnard, 5. november 2018 00:01
ANNAB ENDAST PARIMA: Kosmikute solist Meelis Hainsoo mängib Kõmmari basskitarri. Peale tema  asendasid kadunud bändiliiget teisedki muusikud. „Ühel inimesel oleks praegu raske seda teha. Kõik silmad oleks temal,“ põhjendab solist.Foto: Tiina Kõrtsini
Juulis suri ootamatult Kosmikute bassimees Raivo Rätte ehk Kõmmari. Kolm kuud polnud ansamblist midagi kuulda. Nagu ütleb solist Meelis Hainsoo: „Oli suur masendus ja paus igas mõttes.“ Laupäevaks olid allesjäänud ansambliliikmed siiski elu keerdkäiguga leppinud, leidnud energia, et taas kokku tulla, ja pidasid Kõmmari auks igati väärika mälestuskontserdi.

On ehk kummaline mõelda, kuidas bändiliikme surm võib ansamblile olla parim turundus, aga tõsiasi, et kontserdile Rock Cafes lookles järjekord läbi kolme korruse ja veel jupp maad õuegi, räägib enda eest. Seepärast olid ka bändiliikmed kell kümme õhtul fakti ees, et õigel ajal alustamine ei tule kõne allagi, kui osa rahvast veel õues sissesaamist ootab. Juba enne kontserdi algust hoiatati külalisi Facebookis, et huvi Kõmmari mälestuskontserdi vastu on suur, ja paluti järjekordade vältimiseks varakult kohale tulla.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.09.2019
KOSMIKUD 20: kiviraidurist fänn kinkis meile hauaplaadi
11.08.2019
Kosmikud tähistavad 20. sünnipäeva Eesti tuuriga
22.01.2019
Industriaalmuusika legend Ministry esineb Eestis
03.10.2018
GALERII | Kosmikud andsid Kõmmari mälestuseks emotsionaalse kontserdi