Film

Äge! "Seltsimees laps" kuulutati Põhjamaade filmipäevadel aasta parimaks debüütfilmiks 

Toimetas Silja Ratt, 4. november 2018 15:56
Seltsimees laps, Leelo TungalFoto: Teet Malsroos
60. Lübecki Põhjamaade filmipäevadel kuulutati „Seltsimees laps“ aasta parimaks debüütfilmiks. Esmakordselt väljaantava preemiaga tunnustatakse ja tõstetakse esile Põhja-Euroopa noori andekaid filmitalente.

Valiku tegi 300-liikmeline, nn Lübecki filmifestivali sõpradest koosnev žürii, kes panid ühiselt kokku ka auhinnaga kaasneva 7500 eurot. Moonika Siimets ütles seepeale, et oleks ju tore, kui filmiga kaasnev menu tekitaks huvi ka Leelo Tungal suurepärase raamatutriloogia tõlkimise vastu näiteks saksa või inglise keelde.

"Seltsimees laps" on pälvinud ka Belgia filmifestivali peapreemia ja Aasia suurima filmifestivali preemia. Režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm põhineb armastatud kirjaniku Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel “Seltsimees laps ja suured inimesed” ja “Samet ja saepuru”. Paralleelselt filmiga valmib kirjanikul triloogia viimane osa.

Samal teemal

31.03.2019
Moonika Siimets „Seltsimees lapse“ stsenaariumi sünnist: "Tütar oli siis väike, ema hoidis teda ja mina kirjutasin raamatukogus. Pauside ajal käisin teda söötmas.“
24.01.2019
GALERII | Anne & Stiil kuulutas tänavu aasta naiseks Moonika Siimetsa
03.01.2019
Neitsi Maali filmiauhinna pälvis „Seltsimees laps“
29.12.2018
Leelo Tungal: „Endisi aegu ei anna praegustega võrreldagi, aga me ei ole ikka rahul!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee