Saund

Trad.Attack! võlus Jaapanis muusikasõpru: üks fänn oli omale tellinud bändi särgi, mütsi ja plaadi 

Katharina Toomemets, 2. november 2018 18:12
Trad.Attack! (vasakult helimees Kaur Kenk, Jalmar Vabarna, Sandra Vabarna, Tõnu Tubli) JaapanisFoto: Erakogu

„Oleme viis aastat reisinud ja eesti keeles laulnud, ning peaaegu igal pool on hästi läinud. Inimestele hoopis meeldib see imeliku kõlaga keel,“ räägivad mõni aeg tagasi Jaapanist naasnud ansambli Trad.Attack! liikmed Jalmar ja Sandra Vabarna ning Tõnu Tubli ja ütlevad, et eestikeelse muusika populaarsus mujal maailmas nende jaoks üllatusena ei tule.

„Selleks, et muusikat nautida ei pea õnneks keelest aru saama. Tähtis on energia ja emotsioon, mida muusikaga edasi antakse.“ Muide, eestikeelseid sõnu kuulsid bändiliikmed Jaapanis mitme fänni suust.

Trad.Attack! Jaapanis (Erakogu)

Trad.Attack! veetis Jaapanis kaks nädalat. Kokku anti viis kontserti, millest kolm Eesti festivali raames. Viimasega tähistati Eesti vabariigi 100. sünnipäeva ning üles astusid ka Mari Kalkun ja Tuulikki Bartosik, kohal olid ka erinevad Eesti disaineri. „Meid võeti väga hästi vastu. Kõikidel kontsertidel saime ka viimase loo ajal publiku püsti. Korraldajad ütlesid, et nad pole varem näinud, et koheselt tuleb nii palju positiivseid mainimisi sotsiaalmeedias,“ meenutab Jalmar.

Bändiliikmed olid Jaapani kohta teistelt artistidelt palju head kuulnud ja seetõttu oodati sinnaminekut väga. „See oli meie jaoks täitsa uus riik. Hirme ei olnud, pigem ootusärevus, et kuidas publik meie muusikale reageerib,“ sõnab Sandra

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.01.2019
Mari Kalkun astub üles mainekal Šoti pärimusmuusikafestivalil
19.12.2018
Mari Kalkun: oma muusikaga panen jaapanlastele südamele, et „aigu om“!
02.12.2018
GALERII | Ansambel Trad.Attack! avas Telliskivis oma poe
01.12.2018
GALERII | Pisikesed muusikasõbrad nautisid Jõulujazzil Sandra ja Jalmar Vabarna perekontserti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee