Müstika

7 toimivat nippi, et halloweenitajad eemale peletada 

Ohtuleht.ee, 31. oktoober 2018 18:48
Foto: Aldo Luud
Kuna nii mõnedki tegelased meie kaunis vabariigis pole aru saanud, et kõigi pühakute õhtu ehk Halloween pole meie kultuuriruumi püha ning lubavad oma lapsukesed magusat santima, on hädasti tarvis alatuid võtteid, kudas need lääne ees lömitavad sandid mardi- või kadripävani eemale ajada.

1. Tee korralik eeltöö – summuta telekas ja raadio, keera kardiad alla. Kuri koer lase õue ja riputa vastav silt ukse ette. Kui koera pole, riputa silt: kuri kass. Kassi pole? Joonista närvivapustuses inimese nägu ja kirjuta alla trükitähtedega: Armas sant. Halloween pole Eesti püha. Ootan sind tagasi mardi- või kadripäeva eelõhtul koos korraliku eeskavaga. Lootus on, et ekraanimaailmas läbematuks muutunud lapsukesed selle peale kiiremini reageerivat ohvrit lähevad otsima.

3. Ikka pressivad ukse alt sisse ja lubavad kombe kohaselt elamisse mune loopida? Püüa munad kinni. Räägid, et toiduained on nii kallid ning küpseta neile omlett. Krõpsu ja kokadieedil olev amerikaniseerunud noorsugu peaks selle peale plagama nagu vampiir küüslaugu eest.

4. Ah et lubavad ka WC-paberiga loopima hakata? Ütle, et oodaku veidi – sa tuled kohe välja ja korjad väärt kraami kokku. Ega siis iga päev ole hulle päevi, et saab pepupaberit kokku varuda. Küsi vaid, et kas ikka on neljakihiline, lõhnastatud ja pehme kraam.

5. Veel visamatele tegelastele kraami välja oma telefon ja hakka filmima. Juurde kommenteeri nagu Andrus Vaarik näosaates Märt Avandi esinemist. Isegi kui sinu klahvidega aparaadil kaamerat pole – kust nemad seda teavad! Nad pole kuulnudki, et kunagi oli telefon midagi muud, kui isiklik saatejaam. Video luba saata Õhtulehele, aadressili yleskutse@ohtuleht.ee. Ütle, et sa teed nad staariks, tasuta!

6. Kui mauramine lävepakul teemal komm või pomm IKKA veel ei lõpe, kutsu lapsukesed sisse ja räägi neile, et nüüd tuleb ajalootund. Et halloweenil on keldi juured ning seda peetakse pigem angloameerika maades. Et meil on tegelikult õige päriselt ka hirmus aeg kohe tulemas – ülehomme on hingedepäev ning arva ära, kes siis tegelikult öösel koju käima tulevad. Õige – see vastik kuri vanaisa, keda terve suguvõsa kartis.

7. Hinge tugevalt sisse ja lõika paar viilu porgandit. Kui need oled santijatele ära andnud, pane ise tagurpidi kasukas selga, haara oma sorteerimata prügikast näppu ning liigu ribudapidi santijatele järgi. Kui nad oma tuppa lähevad väljapressitud kompvekke nautima, lase ka ukse taga kella ning luba igasorti tükka prahiga teha, kui kohe vanemate toidu- ja baarikapi sisu sulle ei edastata. Nagu ikka – kui võitu ei saa, tuleb ühineda. Kah vana angloameerika komme.

Samal teemal

01.11.2018
Segadus santidega: kas korralik eesti laps võib Halloweeni ajal kommi pommida?