Inimesed

Andrus Vaarik: „Ma väga loodan surra enne oma lapsi, ma kirglikult loodan seda!“ (11)

Jaanus Kulli, 31. oktoober 2018 00:02
ISA: André (Andrus Vaarik) ja Naine (Ursula Ratasepp), kes käib teda minevikust kummitamas.Foto: Siim Vahur

„Ma isiklikult ei taha endale ette kujutada, kui seda teist inimest enam su kõrval pole, aga vähemasti lavastuse kaudu oli see võimalik läbi mängida,“ ütleb Linnateatris oma teise lavastuse teinud Hendrik Toompere (53). „Nägin oma vanemate pealt, et kui isa suri, läks emal kuskil neli aastat, aga tegelikult ta kaotas motivatsiooni. Mõnes mõttes on see hirmuäratav.“

Kas teie, kes te olete elanud koos õnnelikku elu kolmkümmend, nelikümmend, viiskümmend aastat, olete endalt kunagi küsinud: mida ma ilma sinuta teeksin? Aga just nii, nii otse kui kaude, küsib laupäeval Linnateatris Hendrik Toompere käe all esietendunud lavastuses „Mineku eel“ selle autor Florian Zeller (39). Kavaleht kirjutab, et Zelleri loomingut on mõjutanud Harold Pinter ja Eugenè Ionesco. Need nimed peaksid andma vaatajale kätte võtme „Mineku eel“ vaatamiseks.

Samas on „Mineku eel“ kummaliselt lummav (milles on oma osa Jaanus Laagrikülli suurepärasel lavakujundusel) ja selle keskseks teljeks on vananemine. Aga vananemine mitte selles võtmes või kontekstis, nagu meil viimasel ajal on tavaks rääkida: kuidas väärikalt vananeda. „Mineku teel“ räägib sellest, mis saab siis, kui pikk ja õnnelik kooselu ühel ilusal päeval otsa saab, kui üks pool otsustab siit ilmast lahkuda, kui üks ei oska ilma teiseta edasi elada. „Mida ma ilma sinuta teeks, kuidas ma üksi hakkama saan, ja üleüldse – mina tahan siit ilmast esimesena minna,“ on mõtted, mis piinavad peategelasi Madeleine'i (Anne Reemann) ja Andréd (Andrus Vaarik).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.09.2018
Andrus Vaarik | Oleksin EKRE valija, kui elu poleks mulle muid uksi avanud
04.07.2018
VIDEO | Andrus Vaarik: sattusin orjanduslikust keskkonnast paradiisi
28.06.2018
Sotsidega liitunud Andrus Vaarik: "Me elame ikka kuradi hästi!"
12.05.2018
Andrus Vaarik: "Ema eluterve suhtumine surma õpetas mind elama."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee