Üritused

Tomi Rahula: tänavusele „Eesti laulule“ on esitatud 24 muusikapala 

Toimetas Katharina Toomemets, 30. oktoober 2018, 12:26
Tomi RahulaFoto: Martin Ahven
Vaid napp nädal on jäänud, et saata oma muusikalist loomingut tänavusele "Eesti laulu" võistlusele. 6. novembril kell 23:59 läheb esitamine lukku. Praeguseks on laekunud 24 lugu.

“Nüüd on viimane aeg on oma parim looming sahtlitest üles soojendada või otse stuudiost üles laadida! Loodan näha uusi artiste ja helikeelt vana hea ja tuttava kõrval,” räägib "Eesti laulu" peaprodutsent Tomi Rahula.

Samal teemal

“Olgu see artisti või laulukirjutaja esimene või kahesajas pala, pop-ballaad või metal - muusikaajalukku kirjutab hea laul end igal juhul. Loodan kohe esimesel aastal Eesti Laulu peaprodutsendina sattuda silmitsi positiivse murega, et suurepäraseid laule on väga-väga palju.”

Võistluslood tuleb esmakordselt üles laadida spetsiaalsesse eestilaul.ee keskkonda. Samalt lehelt on leitav ka täismahus reglement ja kogu osalemiseks vajalik informatsioon. “On hea meel tõdeda, et laulukirjutajad on uue keskkonna üles leidnud ning see töötab suurepäraselt. Samas loodan, et paljud autorid loo esitamist viimasele minutile ei jäta, sest veebikeskkond mõne minutilise hilinemise puhul silma kinni ei pigista," paneb Rahula osalejatele südamele.

Üks muusika autor või autorite kollektiiv võib osaleda "Eesti laul 2019" konkursil kuni viie lauluga. Samuti tohib üks artist esitada eelžüriile kuulamiseks maksimaalselt viis laulu. Laulu pikkus ei tohi ületada kolme minutit.

Sel korral tohib uuendusena kaasata artistina välismaalasi. Varasemate aastatega sarnaselt tohib laulu kirjutamisse kaasata välisautoreid, kuid vähemalt pooled laululoojatest peavad olema Eesti kodanikud või residendid.

Poolfinaalidesse pääsenud laulude nimed, autorid ja esitajad avalikustatakse 15. novembril "Ringvaates" ja laulud hiljemalt 4. detsembril. Poolfinaalid toimuvad 31. jaanuaril ja 2. veebruaril. Finaalkontsert toimub Saku suurhallis 16. veebruaril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee